Голованівська районна рада
Герб Голованівського району

ГОЛОВАНІВСЬКА
РАЙОННА РАДА

Голованівськ, вул.Соборна, 48
тел. (05252) 2-19-84
E-mail: holovanivsk_rada@ukr.net

 

У Благовіщенською ДПІ відбулась „гаряча лінія” з питання внесення змін до Податкового кодексу України внесених Законом України №466

 

У Благовіщенській Головного управління ДПС у Кіровоградській області був проведений сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». На запитання платників стосовно Закону України від 16.01.2020 № 466-ХІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» відповідала начальник Благовіщенської ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області Наталія КОЖУХІВСЬКА.

Пропонуємо вашій увазі запитання, що обговорювались під час «гарячої лінії» та надані на них роз’яснення:

  1. 1.     Не оподатковуються ПДФО (ст. 164 - ст.165 ПКУ), зокрема, такі виплати:

- відшкодування моральної шкоди в розмірі, визначеному рішенням суду, але не вище чотирикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;

- суми пенсій, розмір яких перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму;

- сума страхових (регламентних) виплат, страхових відшкодувань, що здійснюються Моторним (транспортним) страховим бюро України (сума не може перевищувати розмір шкоди, фактично заподіяної вигодонабувачу (бенефіціару), що визначається за звичайними цінами на дату такої страхової виплати).

 

2. Зміни в оподаткуванні продажу нерухомості:

- оподаткування за основною ставкою 18% доходу, отриманого платником податку від продажу протягом звітного податкового року третього та наступних об’єктів нерухомості (транспортних засобів) (перший об’єкт на рік залишається за нульовою ставкою, другий – за ставкою 5%);

- звільняється від сплати 5% ПДФО під час продажу об’єкт незавершеного будівництва за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки.

 

  1. 3.     Відповідальність за неподання (несвоєчасне подання) форми №1ДФ.

За неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкового розрахунку за формою №1ДФ застосовується штраф в розмірі 1020 грн (було 510 грн), за повторне порушення протягом року - 2040 грн (було 1020 грн).

 

Територіальний відділ організації роботи

організаційно-розпорядчого управління

ГУ ДПС у Кіровоградській області

 

 

Нововведення Закону №466: при перевищенні суми податкового боргу понад 1020 гривень платнику надсилають податкову вимогу

 

Голованівським сектором по роботі з податковим боргом ГУ ДПС у Кіровоградській області за рахунок вжитих заходів з погашення податкового боргу за січень - серпень 2020 року забезпечено надходження грошовими коштами до Зведеного бюджету в сумі 2848,4тис грн, у тому числі до державного бюджету надійшло 880,2 тис гривень.

 

В результаті вжитих заходів за січень - серпень цього року в рахунок погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску до бюджету надійшло 3050,4 тис гривень.

Звертаємо увагу, що у разі виникнення у платника податків податкового боргу, контролюючий орган надсилає йому податкову вимогу.

Податкову вимогу платнику надсилають тільки у випадку несплати ним узгодженої суми грошового зобов’язання у встановлені строки, якщо сума податкового боргу перевищує 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1020 грн).

Законом України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві внесено зміни до п. 59.3 ст. 59 ПКУ, відповідно до яких податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов’язання. Якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, однак не була погашена в повному обсязі, податкову вимогу платнику додатково не надсилають.

Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення податкового боргу та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов’язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов’язань у встановлені ПКУ строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.4 ст. 59 ПКУ).

У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги (п. 95.2 ст. 95 ПКУ).

 

Територіальний відділ організації роботи

організаційно-розпорядчого управління

ГУ ДПС у Кіровоградській області

 

 

 

До уваги громадян! З 1 вересня мінімальний розмір ЄСВ становить 1100 гривень

 

Голованівський відділу податків і зборів з фізичних осіб управління податкового адміністрування Головного управління ДПС у Кіровоградській області зазначає, що Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 25.08.2020 р. №822-ІХ  підвищено розмір мінімальної заробітної плати з 1 вересня 2020 року до 5 тисяч гривень.

Підвищення мінімальної заробітної плати впливає на мінімальний розмір єдиного внеску.

Відповідно до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" єдиний внесок встановлюється у розмірі 22 відсотки до бази нарахування.

У разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, його сума розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.

Тобто, мінімальна ставка єдиного внеску встановлюється у розмірі 22% від мінімальної заробітної плати.

Отже, з 1 вересня 2020 року мінімальний розмір єдиного внеску становить 1100 грн на місяць (5000 грн х 22%) (3300 грн за квартал).

Нагадаємо, з січня 2020 року мінімальна заробітна плата – 4723 грн; мінімальний розмір єдиного внеску на місяць за січень-серпень 2020 року - 1039.06 гривень.

 

Голованівський відділ податків і зборів з фізичних

осіб управління податкового адміністрування  

ГУ ДПС у Кіровоградській області 

Нововведення Закону №466: щодо подання звітності з ПДВ

 

Голованівський відділу податків і зборів з юридичних осіб та економічного аналізу управління податкового адміністрування Головного управління ДПС у Кіровоградській області звертає увагу, нещодавно зареєстрованих платників, що Законом України від 16.01.2020 № 466–ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни та доповнення до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), зокрема, внесено зміни до статті 202 ПКУ,  відповідно до яких встановлюється єдиний звітний період для усіх категорій платників податку на додану вартість (у тому числі для платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, що передбачає реєстрацію платником ПДВ), який дорівнює календарному місяцю.

Крім того, статтею 202 ПКУ встановлено, якщо  особа реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першим звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця.

Таким чином, починаючи з податкової звітності за липень 2020 року всі без виключення платники податку, в тому числі і ті, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, мають подавати податкову декларацію та сплачувати ПДВ щомісячно.

Нагадуємо, що  з метою дотримання карантинних заходів, подати декларацію можна засобами електронного зв’язку, без особистого відвідування територіальних органів ДПС, скористатись сервісом  «Електронний кабінет»,  вхід до якого здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua.

 

Голованівський відділ податків і зборів з

юридичних осіб та економічного аналізу

управління податкового адміністрування

 ГУ ДПС у Кіровоградській області 

 

До уваги громадян! Cкористайтесь правом на нарахування податкової знижки

 

Голованівський відділу податків і зборів з фізичних осіб управління податкового адміністрування Головного управління ДПС у Кіровоградській області нагадує громадянам, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2019 року, що термін подання відповідної декларації встановлено  до 31.12.2020 року.

 

У разі, якщо платник не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься - п.п. 166.4.3 п. 166.4 ст. 166 Податкового кодексу України(далі-ПКУ).

 

Відповідно до п. 14.1.170 ПКУ податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати.

 

Перелік витрат, за якими платник має право на застосування податкової знижки визначено у п. 166.3 ст. 166 ПКУ.

 

За вибором платника декларація може бути подана в один із таких способів:

- особисто або уповноваженою на це особою до центрів обслуговування платників ДПІ;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

 

Звертаємо увагу громадян, що при відвідуванні  Центрів обслуговування платників, необхідно дотримуватись правил рекомендованих МОЗ та при наявності електронного підпису надати перевагу поданню декларації в електронній формі використовуючи можливості сервісу  «Електронний кабінет» (вхід здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua).

 

Голованівський відділ податків і зборів з фізичних

осіб управління податкового адміністрування  

ГУ ДПС у Кіровоградській області 

Увага, реєстрація податкових накладних!

 

Голованівський відділу податків і зборів з юридичних осіб та економічного аналізу управління податкового адміністрування Головного управління ДПС у Кіровоградській області вкотре звертає увагу, на Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року №1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі – Порядок).

 

Відповідно до п. 12 Порядку платник податку має право подати до ДПС таблицю даних платника податку на додану вартість  за встановленою формою. Таблиця подається в електронній формі засобами електронного зв’язку.

 

У таблиці зазначаються:

- види економічної діяльності відповідно до КВЕД;

- коди товарів згідно з УКТЗЕД, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України;

- коди послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України.

 

Таблиця подається з поясненням, в якому зазначається вид діяльності, з посиланням на податкову та іншу звітність платника податку (п. 14 Порядку).

Зазначена Таблиця передбачена в першу чергу для виробників, перевізників та інших СГ, в яких відбувається зміна УКТ ЗЕД/ДКПП при реалізації продукції (робіт, послуг). В той же час Таблиця не передбачена для діяльності платників, які займаються діяльністю у сфері торгівлі на постійній основі.

 

Основні причини відмов по наданих Таблицях:

- невідповідність зазначених платником податків чисельності працюючих, наявним засобам/факторам виробництва (недостатня чисельність, відсутність об’єктів оподаткування для здійснення діяльності, мізерна сплата податків, наявність від’ємного значення з ПДВ тощо);

- відсутність пояснень та повного пакету документів щодо реальності здійснення фінансово-господарських операцій з придбання та реалізації (наданих послуг) по кодах УКТЗЕД/ДКПП, зазначених у наданій Таблиці даних платника податків.

 

З метою об’єктивного розгляду Таблиць, які подані суб’єктами господарювання, у т.ч. платникам податку – сільськогосподарським товаровиробникам, рекомендуємо разом з наданням Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим у реєстрації податковим накладним/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, надавати Таблицю по кодах УКТ ЗЕД/ДКПП, які використовуються платником на постійній основі, з відповідним поясненням до Таблиці та копіями документів:

-       які підтверджують у суб’єкта господарювання наявних земельних ділянок,

-       звіту про площі та валові збори сільськогосподарських культур та зібраного врожаю (Звіти 4-СГ, 29-СГ тощо);

-       інших документів, які підтверджують зазначеним суб’єктом господарювання здійснення фінансово - господарської діяльності (наявність ліцензій, дозволів, право власності (оренди) на засоби виробництва та транспортних засобів тощо).

 

Голованівський відділ податків і зборів з

юридичних осіб та економічного аналізу

управління податкового адміністрування

 ГУ ДПС у Кіровоградській області 

До уваги громадян! Cкористайтесь правом на нарахування податкової знижки

 

Голованівський відділу податків і зборів з фізичних осіб управління податкового адміністрування Головного управління ДПС у Кіровоградській області нагадує громадянам, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2019 року, що термін подання відповідної декларації встановлено  до 31.12.2020 року.

 

У разі, якщо платник не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься - п.п. 166.4.3 п. 166.4 ст. 166 Податкового кодексу України(далі-ПКУ).

 

Відповідно до п. 14.1.170 ПКУ податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати.

 

Перелік витрат, за якими платник має право на застосування податкової знижки визначено у п. 166.3 ст. 166 ПКУ.

 

За вибором платника декларація може бути подана в один із таких способів:

- особисто або уповноваженою на це особою до центрів обслуговування платників ДПІ;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

 

Звертаємо увагу громадян, що при відвідуванні  Центрів обслуговування платників, необхідно дотримуватись правил рекомендованих МОЗ та при наявності електронного підпису надати перевагу поданню декларації в електронній формі використовуючи можливості сервісу  «Електронний кабінет» (вхід здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua).

 

Голованівський відділ податків і зборів з фізичних

осіб управління податкового адміністрування  

ГУ ДПС у Кіровоградській області 

Новації Закону 466: Зміни щодо обліку платників податків

Голованівське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що Законом України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон № 466) внесено ряд змін до Податкового кодексу України в частині обліку платників податків. А саме:

 

- змінюються критерії належності плавника податків до великих платників.

Пунктом 14.1.24 статті 14 ПКУ встановлено, що великий платник податків це юридична особа або постійне представництво нерезидента на території України, у якої обсяг доходу від усіх видів діяльності за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали перевищує еквівалент 50 мільйонів євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом Національного банку України за той самий період, або загальна сума податків, зборів, платежів, сплачених до Державного бюджету України, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, крім митних платежів, за такий самий період перевищує еквівалент 1,5 мільйона євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом Національного банку України за той самий період. Тобто, сплата виключно податкових платежів – 1,5 млн ЄВРО (було 1 млн - податкові та митні платежі);

 

- встановлюється порядок обліку в контролюючих органах нерезидентів (іноземних юридичних компаній, організацій). Взяття їх на облік  в контролюючих органах здійснюється після акредитації ( реєстрації, легалізації) на території України відокремленого підрозділу, або придбання ним нерухомого майна або отримання майнових прав на таке майно в Україні, або до відкриття рахунків в банках України. У разі акредитації на території України відокремленого підрозділу, одночасно із взяттям на облік нерезидента здійснюється взяття на облік і його відокремленого підрозділу;

 

- скорочено строк подання заяви про  добровільну реєстрацію платником податку на додану вартість. Тепер її треба буде подавати не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку податкового періоду, з якого особа бажає зареєструватись платником ПДВ (до цього було 20 к. д.). І подавати таку заяву буде треба лише в електронному вигляді!; 

 

- забезпечено облік фізичних осіб підприємців з ознакою провадження «незалежної професійної діяльності».

Голованівське управління ГУ ДПС у

Кіровоградській області 

З початку року платниками податків

Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області сплачено 984,0 мільйонів гривень податків і зборів

 

Впродовж січня-серпня 2020 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку в Голованівському управлінні Головного управління ДПС у Кіровоградській області забезпечено надходжень до Зведеного бюджету у сумі 984,0 мільйонів гривень податків, зборів та інших обов’язкових платежів, що становить 108,5відс. до доведеного індикативного показника. У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року сума надходжень збільшилась на 11,5 відсотки, або 113,5 млн гривень.

До Державного бюджету протягом січня – серпня 2020 року перераховано 439,2 мільйонів гривень, що становить 113,4відс. до доведеного індикативного показника. Бюджетоформуючими податками забезпечено: податку на прибуток – 19,6 млн грн, податку на додану вартість – 244,5 млн грн, податку на доходи фізичних осіб – 107,9 млн гривень. У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року надходження збільшились на 18,3 відсотки або на 70,4 млн гривень.

За період з січень – серпень 2020 року до місцевих бюджетів мобілізовано надходжень у сумі 544,7 млн грн податків і зборів, чим зумовлено виконання доведених бюджетних призначень у розмірі 104,8 відсотків. В порівнянні з минулим роком це більше 6,05 відсотки або на 33,0 млн гривень. Основними джерелами наповнення місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб 322,3 млн грн, плата за землю 117,2 млн грн, єдиний податок 73,8 млн грн, податок на нерухоме майно 6,9 млн гривень.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування забезпечено в сумі 304,1 млн грн або 97,6відс. до індикативного показника, порівняно з надходженнями аналогічного періоду минулого року показник збільшено на 8,7 млн гривень.

Голованівське управління ГУ ДПС у

Кіровоградській області 

 

Програмні РРО: основні етапи впровадження нових правил проведення розрахункових операцій

Голованівське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що ПРРО були запроваджені законами України від 20.09.2019 № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг».

На сьогодні, податковим законодавством встановлено три основні етапи впровадження нових правил проведення розрахункових операцій в умовах дії змін щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг:

- з 1 серпня 2020 року надана можливість обирати класичний та/або програмний РРО, який є більш зручним для проведення розрахункових операцій;

- з 1 січня 2021 року реєстратори розрахункових операцій повинні застосовувати суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахунки у сфері Інтернет-торгівлі, ресторанного господарства, ювелірній галузі, торгівлі побутовою технікою, медичних послуг, туризму, готелів, секонд-хенду;

- з 1 квітня 2021 року - фізичні особи – підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування і є платниками ІІ, ІІІ та IV груп єдиного податку.

Запровадження програмних РРО є альтернативою традиційним РРО (касовим апаратам). Безкоштовне програмне рішення ДПС може бути застосоване для будь-якого пристрою, що підтримує операційні системи Android і Windows та має підключення до мережі Internet.

Голованівське управління ГУ ДПС у

Кіровоградській області 

 

 

До  уваги  платників податків!

 

Змінено порядок обміну електронними документами з контролюючими органами

 

1 вересня 2020 року набрав  чинності наказ Міністерства фінансів України від 01.06.2020 № 261 «Про внесення змін до Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 31.07.2020 за № 723/35006 (далі – Наказ № 261).

Відповідно до вимог Наказу № 261 приєднання до договору про визнання електронних документів (далі – Договір) відбуватиметься після прийняття в контролюючому органі першого будь-якого електронного документа, надісланого у встановленому форматі (стандарті) з дотриманням вимог законодавства.

Фізичні особи, які не є самозайнятими особами, автоматично вважаються суб’єктами електронного документообігу та мають право подавати електронні документи до контролюючих органів виключно з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Договори, що на день набрання чинності цим наказом є чинними, продовжують діяти до виникнення підстав, визначених пунктом 5 розділу ІІІ Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Наказом № 261.

Підстави припинення дії Договору:

отримання інформації від кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг про завершення строку чинності (або скасування) кваліфікованого сертифіката відкритого ключа керівника платника податків;

отримання інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про зміну керівника платника податків;

отримання інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про державну реєстрацію припинення юридичної особи;

наявність в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків інформації про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця чи незалежної професійної діяльності фізичної особи;

наявність в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків інформації про закриття реєстраційного номера облікової картки платника податків у зв’язку зі смертю.

 

Голованівське управління ГУ ДПС

у Кіровоградській області

 

Заяви на списання заборгованості з єдиного соціального внеску податківці приймають до 31 серпня поточного року

Голованівське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що 31 серпня 2020 року завершується процедура списання боргів з ЄСВ у «сплячих» ФОП, яка була розпочата з 03 червня поточного року на виконання Закону України від 13 травня 2020 року № 592-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників».

Нагадаємо, що фізичні особи – підприємці (крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та особи, які провадять незалежну професійну діяльність та за період з 01.01.2017 по 03.06.2020 не отримували дохід (прибуток) від діяльності, що оподатковується податком на доходи фізичних осіб та до 31 серпня 2020 року  припиняють державну реєстрацію підприємницької діяльності, подають заяву на списання суми недоїмки з єдиного соціального внеску, а також штрафів та пені на ці суми недоїмки.

У разі якщо суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були частково самостійно сплачені платником та/або стягнуті у порядку, передбаченому чинним законодавством, податковий орган приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені у частині, що залишилася несплаченою.

Вимога про сплату суми недоїмки, штрафних санкцій і пені вважається відкликаною у день прийняття податковим органом рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені

 

Голованівське управління ГУ ДПС у

Кіровоградській області 

 

До  уваги  платників податків!

 

Змінено порядок обміну електронними документами з контролюючими органами

 

1 вересня 2020 року набрав  чинності наказ Міністерства фінансів України від 01.06.2020 № 261 «Про внесення змін до Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 31.07.2020 за № 723/35006 (далі – Наказ № 261).

Відповідно до вимог Наказу № 261 приєднання до договору про визнання електронних документів (далі – Договір) відбуватиметься після прийняття в контролюючому органі першого будь-якого електронного документа, надісланого у встановленому форматі (стандарті) з дотриманням вимог законодавства.

Фізичні особи, які не є самозайнятими особами, автоматично вважаються суб’єктами електронного документообігу та мають право подавати електронні документи до контролюючих органів виключно з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Договори, що на день набрання чинності цим наказом є чинними, продовжують діяти до виникнення підстав, визначених пунктом 5 розділу ІІІ Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Наказом № 261.

Підстави припинення дії Договору:

отримання інформації від кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг про завершення строку чинності (або скасування) кваліфікованого сертифіката відкритого ключа керівника платника податків;

отримання інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про зміну керівника платника податків;

отримання інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про державну реєстрацію припинення юридичної особи;

наявність в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків інформації про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця чи незалежної професійної діяльності фізичної особи;

наявність в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків інформації про закриття реєстраційного номера облікової картки платника податків у зв’язку зі смертю.

 

Голованівське управління ГУ ДПС

у Кіровоградській області

 

Голованівським управлінням проведено „гаряча лінія” щодо змін оподаткування ПДВ у відповідності до ЗУ № 466-ІХ

 

У Голованівському управлінні ГУ ДПС у Кіровоградській області був проведений сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». На запитання платників стосовно оподаткування ПДВ у відповідності до Закону України від 16.01.2020 № 466-ХІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» відповідала заступник начальника управління – начальник відділу податків і зборів з юридичних осіб Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Антоніна КУРКО.

Пропонуємо вашій увазі запитання, що обговорювались під час «гарячої лінії» та надані на них роз’яснення:

  1. 1.     Які граничні терміни реєстрації в ЄРПН зведених податкових накладних?

Для зведених ПН та РК до таких ПН, складеними за операціями, визначеними п. 198.5 та п. 199.1 ПК (компенсуючі податкові зобов’язання) продовжено граничний термін реєстрації в ЄРПН з 15 до 20 числа місяця.

Якщо граничний день реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування в ЄРЦН припадає на вихідний чи святковий день, то такий день вважається операційним, що забезпечує можливість реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування протягом періоду з 8:00 до 20:00. 

 

2. Чи змінився порядок реєстрації платників ПДВ?

У разі добровільної реєстрації особи як платника ПДВ або особи, яка відповідає вимогам, визначеним пп. 6 п. 180.1 ст.180 ПКУ  (реалізує конфісковане майно та інш.), реєстраційна заява подається не пізніше ніж за 10 календарних днів (було – 20 к.д.) до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками ПДВ.

Для платників єдиного податку 3 групи – неплатників ПДВ: для добровільної зміни ставки єдиного податку реєстраційна заява подається не пізніше ніж за 10  календарних днів до початку місяця, в якому буде застосовуватися ставка єдиного податку, що передбачає сплату ПДВ (було – 15 к. д. до початку квартала) та діє з першого числа цього місяця.

Заява про реєстрацію платника ПДВ подається у електронній формі (було – у електронній або паперовій формі).

Новостворений суб’єкт господарювання, як і раніше, зможе подати держреєстратору  заяву щодо реєстрації  його платником ПДВ разом з іншими реєстраційними документами. Таку заяву розглядатимуть протягом 3 днів, починаючи з дати її надходження до контролюючого органу.

У разі перетворення юрособи або зміни даних (податковий номер, найменування), а також розміжностей чи помилок у Реєстрі платників ПДВ, не пов’язаних з ліквідацією, проводиться перереєстрація платника ПДВ.

Для перереєстрації платник подає реєстраційну заяву протягом 10 робочих днів. 

 

3. Чи є зміни щодо пільги з ПДВ?

Внесено зміни також до підрозд. 2 розд.  XX  ПКУ, якими, зокрема:

– встановлення тимчасової пільги з ПДВ для операцій з передачі транспортних засобів малозабезпеченим верствам населення, а також органам спеціального призначення (швидка медична допомога та центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сферах цивільного захисту, рятувальної справи, пожежної і техногенної безпеки) для оперативного виконання задач, направлених на захист та збереження здоров’я населення;

- відновлення застосування нульової ставки ПДВ до операцій з експорту сої та ріпаку (до внесення змін до операцій з експорту сої та ріпаку застосовувався режим звільнення від оподаткування ПДВ, який виключав можливість декларування до відшкодування сум ПДВ за такими операціями);

- уточнено, що касовий метод податкового обліку з ПДВ поширюється у т.ч. на підрядників та субпідрядників;

– забезпечено розповсюдження пільги ПДВ на ввезення племінних чистопородних тварин на сільськогосподарського товаровиробника. 

 

                                                                                          Голованівське управління ГУ ДПС у

Кіровоградській області 

 

Гаряча лінія у Вільшанській ДПІ на тему: «Актуальні питання

у застосуванні програмного РРО»

 

Днями у Вільшанській ДПІ Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо нововведень у застосуванні програмних РРО. На запитання платників відповідала головний державний інспектор Вільшанської ДПІ Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Ірина НЄДЄЛКОВА.

Так, наведемо найактуальніші питання платників:

1. Хто і коли зобов’язаний використовувати РРО у 2020 році?

До 1 січня 2021 року ФОПи 2-4 груп не використовують РРО, якщо дохід  до 1 млн грн.

На даний час нежалежно від ліміту в 1 млн зобов’язані використовувати РРО:

- ФОП, які реалізовують  технічно складні побутові товари, які підлягають гарантійному ремонту;

- ФОПи, які реалізують лікарські засоби, вироби медичного призначення;

- Єдинщики, які реалізують підакцизні товари.

До введення карантину планувалось, що з 19.04.2020 р. використовувати РРО зобов’язані будуть ФОП, які надають платні послуги в сфері охорони здоров’я, без прив’язки до  ліміту в 1 млн грн.

З  1 січня 2021 року РРО зобов’язані використовувати:

- продавці товарів та послуг через інтернет;

- продавці ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння та напівдорогоцінного каміння. Також нагадаємо, що єдинщикам заборонено торгувати ювелірними виробами;

- торгівля уживаними товарами в магазинах;

- ресторани та кафе, постачання готових страв, обслуговування напоями, діяльність в сфері громадського харчування;

- турагенства та тур оператори;

- ті, які займаються продажем деталей та приладдя для автотранспортних засобів.

З 01.04.2021 року всі ФОП-єдинщики (крім 1 групи) зобов’язані будуть використовувати РРО.

2.Чек РРО та торгівля  підакцизними товарами 

Так з 1 серпня продавці підакцизних товарів повинні вказувати код товарної підкатегорії УКТ ЗЕД, а для цього необхідно було перепрограмувати РРО.

А якщо не запрограмовані найменування підакцизних товарів із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно УКТ ЗЕД, ціни товару та їх облік їх кількості — штраф буде 5,1 тис. грн. А також до адмінвідповідальності за таке порушення можуть притягнути посадових осіб та працівників СПД, а у випадку з підприємцем - самого ФОП.

 

3. Що робити, якщо програмний РРО не працює або втратив зв'язок з сервером? 

Якщо програмний РРО не працює, потрібно протягом дня повідомити про це контролюючий орган (ДПС), виробника програмного реєстратора і/або центр сервісного обслуговування (за наявності) за встановленою формою. На період виходу з ладу програмного реєстратора проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту усунення несправностей.

У разі проведення розрахункових операцій в період відсутності зв'язку з сервером контролюючого органу протягом години після відновлення такого зв'язку необхідно повідомити контролюючий орган засобами телекомунікацій про час і дату початку і закінчення проведення розрахункових операцій в цей період.

У цей період в розрахунковому документі вказується інформація про проведення розрахункової операції в режимі офлайн. У режимі офлайн проводити розрахункові операції можна не довше 36 годин зі створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери з діапазону, сформованого фіскальним сервером. Номери з цього діапазону можна використовувати не більше 168 годин протягом календарного місяця.

Порядок визначення діапазону, видачі та резервування цих номерів буде визначено окремо.

Без зарезервованих фіскальних номерів з цього діапазону використовувати програмний реєстратор офлайн не можна.

Протягом години після відновлення зв'язку здійснюється передача копій створених в режимі офлайн розрахункових документів. Ці розрахункові документи повинні бути передані до моменту передачі електронного фіскального звіту, електронного фіскального звітного чека за день, коли були сформовані ці документи. Такі документи мають зберігатися до моменту підтвердження їх доставки.

Суб'єкт господарювання може прийняти рішення про те, що в разі виходу з ладу РРО або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту належного підключення резервного реєстратора або включення електроенергії, про що повідомляє при реєстрації реєстратора розрахункових операцій.

 

Голованівське управління ГУ ДПС у

Кіровоградській області

 

У Новоархангельській ДПІ відбулась „гаряча лінія” з питання

 «Про внесення змін до Податкового кодексу України внесених Законом України №466»

 

Днями у Новоархангельській ДПІ Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» тему: «Про внесення змін до Податкового кодексу України внесених Законом України №466».

На питання додзвонювачів відповідала начальник Новоархангельської ДПІ Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Ірина КЛИМАНСЬКА.

Наводимо відповіді на актуальні питання, які виникли у платників податків.

1)    Які відбулися зміни у спрощеній системі оподаткування у зв’язку з прийняттям ЗУ №466 від 16.01.2020 року»?

Відповідь:

– виключено вантажні авто з об'єктів, які не підлягають амортизації ФОП на загальній системі оподаткування;

– зменшено із 15-ти до 10-ти днів строк, до закінчення якого платник єдиного податку третьої групи зі ставкою 5% може подати заяву про зміну ставки цього податку на 3% + 20% ПДВ;

– обмежено поширення пільги у вигляді земельного податку на платників єдиного податку 1-3 груп при наданні нерухомого майна в оренду;

– визначено, що анулювання реєстрації єдиного податку можливе у разі наявності податкового боргу, який перевищує 1020 грн.

2)     Яка запроваджується відповідальність платників податків та контролюючих органів у зв’язку з прийняттям змін до ПКУ?

Відповідь:

Запроваджується нова концепція відповідальності, яка передбачає:

– обов’язковий аналіз та доведення контролюючими органами наявності умислу та вини платника податків при вчиненні податкового правопорушення;

– притягнення до фінансової відповідальності платника податків за вчинення податкового правопорушення здійснюється за умови наявності в діянні вини, крім деяких податкових правопорушень відповідальність за які настає незалежно від наявності вини (відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу; неподання у строки документів для взяття на облік, здійснення видаткових операцій за рахунком платника податків банком або іншою фінансовою установою до отримання повідомлення відповідного контролюючого органу; неповідомлення фізичними особами-підприємцями про свій статус банку при відкритті рахунку тощо);

– визначення обставин, що пом’якшують відповідальність особи за вчинення податкового правопорушення (під впливом погрози, примусу, матеріальну, службову чи іншу залежність; збігу тяжких особистих чи сімейних обставин; самостійне повідомлення платником податків про вчинене ним правопорушення);

– визначення додаткових обставин, що звільняють від фінансової відповідальності платника податків, зокрема вчинення діяння: особою, що діяла у відповідності до висновку об’єднаної палати, Великої Палати Верховного Суду, зразкової справи Верховного Суду щодо застосування норми права, від якої в подальшому було відступлено; внаслідок незаконних рішень, дій або бездіяльності контролюючих органів;

– зменшення розміру штрафів за вчинення податкового правопорушення на 50 відсотків у разі наявності хоча б однієї обставини, що пом'якшує відповідальність;

– відповідальність контролюючих органів за вчинення податкових правопорушень незалежно від наявності вини;

– визначення фіксованого розміру компенсації шкоди (одна мінімальна заробітна плата) заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю контролюючих органів, для отримання якої платнику податків необхідно довести лише факт протиправності рішень, дій бездіяльності контролюючих органів (прийняття незаконного рішення, що призвели до втрати особою статусу платника податку; невнесення до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування та/або порушення строків початку проведення камеральної перевірки, перешкоджання звільненню майна особи з-під режиму тимчасово затримання тощо);

– визначення переліку видів шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю контролюючих органів, які можуть бути заявлені платником податків до відшкодування (вартість втраченого, пошкодженого або знищеного майна; додаткові витрати, понесені платником податку (штрафні санкції, сплачені контрагентам платника податку, вартість додаткових робіт, послуг, додатково витрачених матеріалів тощо); витрати, пов'язані з адміністративним та/або судовим оскарженням тощо). Сума такого відшкодування не повинна перевищувати 50 розмірів мінімальної заробітної плати.

Також законом передбачено:

– скасування штрафних санкції до фізичних осіб у разі неподання або порушення строків подання інформації для формування Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (у разі зміни ПІБ, адреси тощо);

– скасування штрафний санкцій у випадках, коли помилки щодо реєстраційного номера облікової картки платника податків у податковій звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку були виправлені податковими агентами самостійно, в тому числі протягом 30 календарних днів з дня надходження повідомлень про помилки, виявлені контролюючим органом;

– збільшення у 2 рази штрафів для платників податків за окремі порушення у сфері адміністрування податків (ст. 117118119, 119­-1, п. 120.1п. 121.1 ПКУ та інші: порушення порядку взяття на облік у контролюючих органах – до 2 040 грн.; строку та порядку подання інформації про відкриття (закриття) банківських рахунків – до 680 грн.; порядку подання інформації про фізичних осіб – платників податків – до 2 040 грн.; порядку подання інформації контролюючим органам про угоди щодо оренди об’єктів нерухомості, новий штраф – до 1 360 грн. та строків зберігання документів з питань обчислення і сплати податків та зборів – до 4 080 грн.).

Якщо платником податків до 23.05.2020 було не подано або несвоєчасно подано податкову звітність, то при винесенні податкового повідомлення-рішення після 23.05.2020, застосовуються штрафні (фінансові) санкції (штрафи) у розмірах, передбачених п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України, чинним на день прийняття податкового повідомлення-рішення, а саме:

- 340 грн. – за кожне неподання (несвоєчасне подання) декларації (розрахунку);

- 1020 грн. – при повторному порушенні за несвоєчасне подання податкової декларації (розрахунку) платником податків за яке до такого платника протягом року вже було застосовано штраф за неподання (несвоєчасне подання) податкової декларації (розрахунку).

Пунктом 110.1 ст. 110 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що платники податків, податкові агенти та/або їх посадові особи несуть відповідальність у разі вчинення порушень, визначених законами з питань оподаткування та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Статтею 120 ПКУ передбачені штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності.

Законом України від 16 січня 2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» з 23 травня 2020 року внесено зміни, зокрема, до п. 120.1 ст. 120 ПКУ, згідно з якими збільшено розмір штрафної (фінансової) санкції з 170 грн. до 340 грн. за кожне неподання або несвоєчасне подання платником податків податкових декларацій (розрахунків).

Також встановлено штрафні санкції:

– у розмірі 2 відсотків обсягу постачання (без ПДВ), але не більше 1200 грн (має бути 1020 грн - ред.), для кожної несвоєчасно зареєстрованої податкової накладної для операцій з постачання товарів/послуг, які звільнені від ПДВ, або які оподатковуються за нульовою ставкою та ін. (п. 120-1.1);

– у розмірі 5 відсотків обсягу постачання (без ПДВ), але не більше 3400 грн, для кожної податкової накладної, яка не зареєстрована для операцій з постачання товарів/послуг, які звільнені від ПДВ або які оподатковуються за нульовою ставкою (п. 120-1.2);

– за неподання контролюючою особою звіту про контрольовані іноземні компанії – у розмірі 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи за кожний такий факт (більше 210 200 грн), несвоєчасне подання 50 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи за кожний такий факт (більше 105 100 грн.) (п. 120.7) та інші;

– усунення неузгодженостей та розбіжностей у нормах Кодексу щодо нарахування пені за актами перевірок.

 

                                                                                          Голованівське управління ГУ ДПС у

Кіровоградській області 

 

До уваги громадян! Сплата задекларованих податкових зобов’язань закінчується 30 вересня 2020 року

 

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області звертає увагу громадян та осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, що граничний термін сплати податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб і з військового збору, цьогоріч, спливає 30 вересня 2020 року.

Нагадаємо, що цей термін встановлено Законом України від 17 березня 2020 року №533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19».

Також повідомляємо, що з метою використання права на податкову знижку декларація про майновий стан і доходи  подається по 31 грудня 2020 року включно.

Зважаючи на протиепідемічні заходи, радимо подати відповідну декларацію в електронному вигляді скориставшись електронним сервісом ДПС України «Електронний кабінет платника». Вхід до кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua або через офіційний вебпортал ДПС.

 

Голованівське управління ГУ ДПС у

Кіровоградській області 

Гаряча лінія у Новоархангельській ДПІ на тему: «Актуальні питання

у застосуванні програмного РРО»

 

У Новоархангельській ДПІ Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо нововведень у застосуванні програмних РРО. На запитання платників відповідала старший державний інспектор Новоархангельської ДПІ Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Наталія ГОЛУБ.

Так, наведемо найактуальніші питання платників:

- Коли розпочнеться перший етап необхідності застосування  ПРРО?

Перший етап розпочався з 1 серпня 2020 року. До застосування ПРРО можуть перейти за власним бажанням будь-які суб’єкти господарювання, які:

до цього  застосовували класичні РРО і вирішили застосовувати програмні РРО, у тому числі з причини закінчення строку експлуатації класичних РРО або незручностей, пов’язаних із застосуванням класичних РРО, наприклад Інтернет-торгівля;

до цього не застосовували класичні РРО, але досягли обсягів або розпочали діяльність, при яких застосування реєстраторів є обов’язковим, і обрали для застосування не класичний, а програмний РРО;

учасники платіжних систем, які застосовують програмно-технічні комплекси самообслуговування з приймання готівки для подальшого її переказу, які до цього мали вже застосовувати РРО і для яких з 1 серпня будуть посилені вимоги  та встановлено, що використання ПТКС, не переведених у фіскальний режим (не обладнаних переведеними у фіскальний режим РРО та/або ПРРО), забороняється.

Законодавством не встановлено обмежень щодо використання суб’єктом господарювання наряду з класичним  РРО програмного реєстратора розрахункових операцій.

Тобто, суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО (програмний та/або апаратний) засобами якого здійснюється реєстрація розрахункових операцій відповідно   до вимог Закону України від 06.07.1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями.

Звертаємо увагу, що у разі, якщо суб’єкт господарювання приймає рішення використовувати ПРРО замість апаратного РРО, реєстрацію апаратного РРО необхідно скасувати.

 

- Який порядок реєстрації та застосування ПРРО?

Порядок реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій;

Порядок визначення діапазону, видачі, резервування, використання фіскальних номерів, що присвоюються електронним розрахунковим документам під час роботи програмного реєстратора розрахункових операцій в режимі офлайн.

Дія Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їхні господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які із застосуванням ПРРО здійснюють розрахункові операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у готівковій та/або безготівковій формі, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, операції з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі.

Програмний реєстратор розрахункових операцій (далі - ПРРО) - програмний, програмно-апаратний або програмно-технічний комплекс у вигляді технологічного та / або програмного рішення, яке використовується на будь-якому пристрої і в якому фіскальні функції реалізовані через фіскальний сервер контролюючого органу і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з торгівлі валютними цінностями у готівковій формі та / або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операції з приймання готівки для подальшого переказу.

Використовувати ПРРО за бажанням можуть будь-які суб'єкти господарювання з 1 серпня 2020 року. Також немає заборон на одночасне використання одним суб'єктом господарювання ПРРО і класичних РРО.

Обов'язкове використання РРО або ПРРО для ФОП – платників єдиного податку II - IV груп почнеться з 1 квітня 2021 року.

Реєстрація (перереєстрація, скасування реєстрації) ПРРО здійснюється у такому порядку.

Після установки програмного рішення (у тому числі безкоштовного) на відповідний пристрій ПРРО підлягає реєстрації відповідно до Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого Наказом № 317.

 

Голованівське управління ГУ ДПС у

Кіровоградській області

 

Завдяки заходам щодо погашення податкового боргу в Голованівському управлінні до Зведеного бюджету України надійшло 2,07 млн. гривень

 

Голованівським управлінням Головного управління ДПС у Кіровоградській області за рахунок вжитих заходів з погашення податкового боргу за січень - липень 2020 року забезпечено надходження грошовими коштами до Зведеного бюджету в сумі 2078,6тис грн, у тому числі до державного бюджету надійшло 659,6 тис гривень.

В результаті вжитих заходів за січень - липень цього року в рахунок погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску до бюджету надійшло 2576,4 тис гривень.

Звертаємо увагу, що відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг – сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений ПКУ строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному ПКУ.

Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) відповідно до Закону №2464 - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Згідно з п. 6 частини першої ст. 1 Закону сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені Законом, обчислена контролюючим органом у випадках, передбачених Законом, є недоїмкою.

Отже, сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у встановлені строки, не вважається податковим боргом, а є недоїмкою. При цьому розстрочення та відстрочення сум заборгованості із ЄСВ не передбачено, тож така заборгованість не підлягає списанню. Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з єдиного внеску не застосовується (частина 16 ст. 25 Закону №2464).

Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI розстрочення зобов’язання або заборгованості по ЄСВ не передбачено. 

 

Щоб дізнатися про наявність/відсутність заборгованості з єдиного внеску можна особисто звернутися до ДПС з відповідною письмовою заявою, або безпосередньо переглянути інформацію щодо заборгованості зі сплати єдиного внеску в «Електронному кабінеті платника» (https://cabinet.tax.gov.ua), обравши в меню приватної частини кабінету «Стан розрахунків з бюджетом».

 

Звертаємо увагу, що у зв’язку з прийняттям Закону України від 13 травня 2020 року № 592-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» (далі - Закон № 592) внесено низку змін до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464).

 

У зв'язку з внесенням змін з 01.01.2021 звільняються від сплати за себе єдиного внеску фізичні особи - підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, якщо вони отримують пенсію за віком, або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

 

Крім цього, статтю 4 Закону № 2464 доповнено частинами п’ятою та шостою, згідно з якими відповідно передбачено звільнення від сплати за себе єдиного внеску:

- осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, за умови взяття їх на облік як фізичних осіб - підприємців та провадження ними одного виду діяльності одночасно як фізичною особою - підприємцем, так і особою, яка провадить незалежну професійну діяльність;

- осіб, які провадять незалежну професійну діяльність та фізичних осіб - підприємців, які мають основне місце роботи, за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

 

Голованівське управління ГУ ДПС у

Кіровоградській області 

 

Увага, «гаряча лінія»!

Голованівське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що у серпні 2020 року будуть проведені сеанси телефонного зв’язку «гаряча лінія» з наступної тематики:

- 11 серпня з 10 до 11 години на тему: «Актуальні питання у застосуванні програмного РРО» на запитання громадян відповідатиме старший державний інспектор Новоархангельської ДПІ Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Наталія ГОЛУБ за телефоном (05255) 2-13-59. 

- 17 серпня з 11 до 12 години на тему: «Актуальні питання у застосуванні РРО» на запитання громадян відповідатиме головний державний інспектор Вільшанської ДПІ Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Ірина НЄДЄЛКОВА за телефоном (05250) 9-73-55.   

- 18 серпня з 10 до 11 години на тему: «Про внесення змін до Податкового кодексу України внесених Законом України №466» на запитання громадян відповідатиме начальник Новоархангельської ДПІ Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Ірина КЛИМАНСЬКА за телефоном (05255) 2-13-59.   

- 25 серпня з 11 до 12 години на тему: «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» на запитання громадян відповідатиме заступник начальника управління – начальник відділу податків і зборів з юридичних осіб Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Антоніна КУРКО за телефоном (05252) 2-21-88. 

Голованівське управління ГУ ДПС у

Кіровоградській області 

 

За 7 місяців 2020 року платниками податків

Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області сплачено 837,3 мільйонів гривень податків і зборів

 

Впродовж січня-липня 2020 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку в Голованівському управлінні Головного управління ДПС у Кіровоградській області забезпечено надходжень до Зведеного бюджету у сумі 837,3 мільйонів гривень податків, зборів та інших обов’язкових платежів, що становить 107,7відс. до доведеного індикативного показника. У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року сума надходжень збільшилась на 11,4 відсотки, або 95,5 млн гривень.

До Державного бюджету протягом січня – липня 2020 року перераховано 385,2 мільйонів гривень, що становить 112,9відс. до доведеного індикативного показника. Бюджетоформуючими податками забезпечено: податку на прибуток – 14,9 млн грн, податку на додану вартість – 220,7 млн грн, податку на доходи фізичних осіб – 91,7 млн гривень. У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року надходження збільшились на 18,5 відсотки або на 71,4 млн гривень.

За період з січень – липень 2020 року до місцевих бюджетів мобілізовано надходжень у сумі 452,1 млн грн податків і зборів, чим зумовлено виконання доведених бюджетних призначень у розмірі 103,6 відсотків. В порівнянні з минулим роком це більше 5,3 відсотки або на 24,1 млн гривень. Основними джерелами наповнення місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб 273,7 млн грн, плата за землю 88,0 млн грн, єдиний податок 64,9 млн грн, податок на нерухоме майно 6,6 млн гривень.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування забезпечено в сумі 266,2 млн грн або 99,3відс. до індикативного показника, порівняно з надходженнями аналогічного періоду минулого року показник збільшено на 6,0 млн гривень.

Голованівське управління ГУ ДПС у

Кіровоградській області 

Закон №466: зміни щодо податку на доходи фізичних осіб

Голованівське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що Законом України від 16.01.2020  № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон № 466)передбачено низку змін до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ (далі – ПКУ), які стосуються податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО), а саме:

Не оподатковуються ПДФО (ст. 164 - ст.165 ПКУ):

- відшкодування моральної шкоди в розмірі, визначеному рішенням суду, але не вище чотирикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;

- суми пенсій, розмір яких перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму;

- сума страхових (регламентних) виплат, страхових відшкодувань, що здійснюються Моторним (транспортним) страховим бюро України (сума не може перевищувати розмір шкоди, фактично заподіяної вигодонабувачу (бенефіціару), що визначається за звичайними цінами на дату такої страхової виплати).

Зміни в оподаткуванні продажу нерухомості:

- оподаткування за ставкою 18% доходу, отриманого платником податку від продажу протягом звітного податкового року третього та наступних об’єктів нерухомості.

Перший об’єкт на рік залишається за нульовою ставкою, другий – за ставкою 5% (п.172.2 ст.172 ПКУ) ;

- звільняється від сплати 5% ПДФО під час продажу об’єкт незавершеного будівництва за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки (п.172.1 ст.172 ПКУ) .

Відповідальність за неподання (несвоєчасне подання) форми №1ДФ.

За неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкового розрахунку за формою №1ДФ застосовується штраф в розмірі 1020 грн (було 510 грн), за повторне порушення протягом року – 2040 грн (було 1020 грн).

Голованівське управління ГУ ДПС у

Кіровоградській області 

Шановні платники податків, користуйтеся програмними РРО!

            Голованівське  управління ГУ ДПС у Кіровоградській області інформує, що з 01.08.2020 набирають чинності закони України від 20 вересня 2019 року № 128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» (далі - Закон № 128) та від 20 вересня 2019 року № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг».

Цими законами з 01.08.2020 створено можливість використовувати суб’єктам господарювання для реєстрації розрахункових операцій програмні реєстратори розрахункових операцій (далі - ПРРО) як альтернативу класичним реєстраторам розрахункових операцій (далі - РРО).

Суб’єкти господарювання, на яких розповсюджується дія Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», можуть за власним вибором використовувати ПРРО та/або ПРРО.

Законом № 128 встановлено обов’язок для ДПС забезпечити програмне рішення для суб'єктів господарювання, що проводять розрахункові операції.

З метою реалізації вимог Закону № 128 ДПС розроблено підзаконні нормативно-правові акти, здійснено заходи щодо технічної реалізації законодавчих вимог у вигляді програмного рішення.

Уся актуальна інформація щодо запровадження ПРРО розміщена на офіційному вебпорталі ДПС банер «Програмні РРО» (htpps://tах.gоv.ua/banегyi/ргоgramni-rro/).

Суб’єктами господарювання тестується два програмних рішення: «Програмний реєстратор розрахункових операцій (тестова версія)» розміщено за посиланнями:

ftp://ftp.sta.gov.ua/electornna_zvitnist_install&update/Аndroid.zipftp://ftp.sta.gov.ua/electornna_zvitnist_install&update/Windows.zip;

«Фіскальний додаток пРРОсто (тестова версія)» розміщено за посиланням:

ftp://ftp.sta.gov.ua/electornna_zvitnist_install&update/pRROsto.zip.

Також тестуються два інтерфейса прикладного програмування фіскального сервера ДПС – ІПП фіскального сервера (Електронний кабінет) та ІПП фіскального сервера (Єдине вікно подання електронної звітності).

Їх опис розміщено за посиланням:

https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/opis-ari-flskalnogo-servera-kontrolyuyuchogo-organu/.

Зазначені програмні рішення використовуються для реєстрації розрахункових операцій. Їх засобами можливо сформувати розрахунковий документ, фіскальний звітний чек та направити для фіскалізації на фіскальний сервер.

Програмне рішення може бути встановлене на будь-якому пристрої, що підтримує операційну систему Android, може використовуватись у період відсутності зв’язку з фіскальним сервером (режим офлайн).

Зареєструвати ПРРО можна, використовуючи будь-яке інше програмне забезпечення, наявне у суб’єкта господарювання, подавши заяву про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій (форма J/F 1316602), що розміщена за посиланнями:

ftp://ftp.sta.gov.ua/reestr_form_zvitnyh_dokymentiv/j1316602.arj

ftp://ftp.sta.gov.ua/reestr_form_zvitnyh_dokymentiv/f1316602.arj

У разі наявності зауважень/пропозицій щодо функціоналу програмних рішень просимо їх надсилати на адресу: prro@tax.gov.ua.

У разі виникнення технічних, методологічних запитань необхідно звертатись за телефоном: 0 800 501 007.

На офіційному інформаційному ресурсі кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС у розділі «Отримання електронних довірчих послуг, у тому числі для програмних РРО» розміщено роз’яснення та нові зразки заповнення реєстраційних карток для отримання користувачами кваліфікованих сертифікатів електронних печаток для програмних реєстраторів розрахункових операцій.

Порядок реєстрації та застосування ПРРО, форма і зміст розрахункових документів, що створюватимуться ПРРО, передбачені відповідними наказами Міністерство фінансів України, які зареєстровані у Міністерстві юстиції України:

від 18.06.2020 № 306 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року № 13»;

від 23.06.2020 № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547».

Із текстами цих нормативно-правових актів можна ознайомитись на ресурсі «Ліга Закон», на сайтах Верховної Ради України та Мінфіну, а також на банері «Програмні РРО».

 

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

До уваги  платників !

 

 З 3 серпня змінюється режим операційного дня для сплати податків

           Голованівське  управління  ГУ ДПС у  Кіровоградській області звертає увагу платників на те, що відповідно до «Технологічного регламенту роботи системи електронних платежів Національного банку України» затвердженого Рішенням Правління  Національного банку України від 25.02.2020 №142 (зі змінами), Державна казначейська служба України з метою створення сприятливих умов для платників податків, зборів та інших платежів до бюджетів, повідомляє, що з 03.08.2020 року учасник системи електронних платежів НБУ Казначейство ЕАП (код банку 899998) буде працювати в режимі 23/7.

А також, згідно пункту 1 Рішення правління Національного банку України «Дата банківського дня в системі електронних платежів у робочі дні за п’ятиденного робочого тижня відповідатиме календарній даті, а у вихідні дні, святкові та неробочі дні, визначені законодавством України – календарній даті першого робочого (операційного) дня після них».

 

 

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

 

Податок на нерухоме майно

 

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області звертає увагу фізичних осіб, які мають у власності нерухомість, про необхідність сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Власники квартири чи квартир, загальна площа яких перевищує 60 кв. метрів, власники житлового будинку чи будинків, загальна площа яких перевищує 120 кв. метрів, або різних типів об’єктів нерухомості загальною площею понад 180 кв. метрів повинні сплатити податок на нерухоме майно протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення.

Слід зазначити, що відповідно до Податкового кодексу України за порушення термінів сплати податку контролюючі органи застосовують до порушника фінансові санкції у вигляді штрафу у сумі від 10 до 20 відс. своєчасно несплаченої суми податку.

У разі неотримання податкових повідомлень-рішень на сплату податку, або встановлення розбіжностей у наявній інформації про об’єкт нерухомості, платнику податку необхідно звернутися з оригіналами документів, що підтверджують право власності на нерухомість, до Голованівського управління  ГУ ДПС у Кіровоградській  області за адресою: смт.Голованівськ вул..Паркова,11.

 

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

 

До уваги громадян платників земельного податку!

 

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області інформує громадян, які є власниками земельних ділянок, що нарахування сум земельного податку проводиться контролюючими органами, які надсилають (вручають) платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про сплату податку. Це визначено п.п.286.5 ст. 286 Податкового кодексу України.

Фізичними особами – громадянами земельний податок сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених Податковим кодексом України, то відповідно ст.126 Податкового кодексу України такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

 

Голованівське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

Щодо подання  форми 20-ОПП 

Форма 20-ОПП «Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність».

На перший погляд незначна форма, проте вона є одним з ключових елементів при визначенні реальності діяльності підприємства. Адже саме цією формою до електронних баз податкової вноситься інформація про наявність основних засобів на підприємстві (офісних, складських та інших приміщень, обладнання, транспорту, земельних ділянок).

Подача повідомлення за формою 20-ОПП передбачена  ст..63.3 Податкового Кодексу України, яка встановлює обов’язок платників податків стати на облік в органах державної податкової служби, а також обов’язок повідомляти податкові органи про всі об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням.

Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

У разі зміни відомостей про об'єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об'єкта оподаткування, платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення за формою № 20-ОПП з оновленою інформацією про об'єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни.

Повідомлення за формою № 20-ОПП мають подавати всі платники податків - як юридичні, так і фізичні особи - підприємці в разі наявності, виникнення, зміни типу об’єкта оподаткування.

Об'єктами оподаткування або об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів. Однак, такі об’єкти повинні визначатися для кожного податку окремо, виходячи з норм відповідних розділів  ПКУ.

Тобто, у 20-ОПП зазначають усі приміщення, якими користується підприємство та має у своєму розпорядженні, усі види транспорту, заправки, скважини, котли, сховища, земельні ділянки та інше. Включаючи також об’єкти, які здаються в оренду та орендується у інших осіб.

Перевірити подані відомості про об’єкти можна в особистому кабінеті платника податків.

Основною метою запровадження форми № 20-ОПП є отримання від платників податків інформації про всі наявні в них об’єкти оподаткування, їх місцезнаходження, переміщення та стан, у якому вони фактично перебувають: використовуються, не використовуються (у тому числі тимчасово). А відсутність даних по формі № 20-ОПП один із важливих факторів визначення ризиковості підприємства. Тому рекомендуємо перевірити дані в електронному кабінеті та подати відповідну інформацію, тим самим виключити одну із причин ризиковості.

                                                                                                           Голованівське управління ГУ ДПС у

Кіровоградській області 

 

штів, власники яких невідомі, а також скарбів;

 

- 117 - надходження до бюджету коштів платника податків, щодо якого порушено провадження у справі про банкрутство;

- 148 - надходження до бюджету коштів від погашення податкового боргу в міжнародних правовідносинах.

Зазначаємо, що вчасна сплата єдиного внеску є захистом прав найманих працівників на отримання страхових виплат в майбутньому. Тому, несумлінні платники, що не сплачують єдиний внесок своєчасно та в повному обсязі, і як наслідок допускаючи наявність податкового боргу – позбавляють найманих працівників такого права.

 

Голованівське управління ГУ ДПС

у Кіровоградській області

 

Заборгованість зі сплати ЄСВ

 

Голованівським управлінням Головного управління ДПС у Кіровоградській області за рахунок вжитих заходів з погашення податкового боргу за перше півріччя 2020 року забезпечено надходження грошовими коштами до Зведеного бюджету в сумі 1914,5тис грн, у тому числі до державного бюджету надійшло 633,1 тис гривень.

В результаті вжитих заходів за перше півріччя цього року в рахунок погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску до бюджету надійшло 2168,9 тис гривень.

Звертаємо увагу, що відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг – сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений ПКУ строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному ПКУ.

Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) відповідно до Закону №2464 - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Згідно з п. 6 частини першої ст. 1 Закону сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені Законом, обчислена контролюючим органом у випадках, передбачених Законом, є недоїмкою.

Отже, сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у встановлені строки, не вважається податковим боргом, а є недоїмкою. При цьому розстрочення та відстрочення сум заборгованості із ЄСВ не передбачено, тож така заборгованість не підлягає списанню. Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з єдиного внеску не застосовується (частина 16 ст. 25 Закону №2464).

Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI розстрочення зобов’язання або заборгованості по ЄСВ не передбачено. 

Щоб дізнатися про наявність/відсутність заборгованості з єдиного внеску можна особисто звернутися до ДПС з відповідною письмовою заявою, або безпосередньо переглянути інформацію щодо заборгованості зі сплати єдиного внеску в «Електронному кабінеті платника» (https://cabinet.tax.gov.ua), обравши в меню приватної частини кабінету «Стан розрахунків з бюджетом».

Отже, якщо ФОП фактично припинив свою діяльність, але перебуває у Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб  – підприємців, то для запобігання нарощування боргів по сплаті ЄВС, йому необхідно звернутися до Державного реєстратора для проведення юридичної процедури припинення ФОП.

Так, при сплаті податкового боргу та заборгованості з ЄСВ необхідно зазначати відповідний код виду сплати:

- 140 - надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску;

- 145 - надходження розстрочених (відстрочених) сум;

- 147 - Стягнення в межах виконавчого провадження;

- 149 - надходження в бюджет коштів від реалізації безхазяйного майна, знахідок, спадкового майна, валютних цінностей і грошових коштів, власники яких невідомі, а також скарбів;

- 117 - надходження до бюджету коштів платника податків, щодо якого порушено провадження у справі про банкрутство;

- 148 - надходження до бюджету коштів від погашення податкового боргу в міжнародних правовідносинах.

Зазначаємо, що вчасна сплата єдиного внеску є захистом прав найманих працівників на отримання страхових виплат в майбутньому. Тому, несумлінні платники, що не сплачують єдиний внесок своєчасно та в повному обсязі, і як наслідок допускаючи наявність податкового боргу – позбавляють найманих працівників такого права.

 

Голованівське управління ГУ ДПС

у Кіровоградській області

 

До уваги громадян! Змінено порядок отримання податкової знижки

Голованівське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що Законом України від 16.01.2020 №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни до Податкового кодексу України в частині документального підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки (п.166.2 ст.166 ПКУ). Зокрема, особа, яка звертається за податковою знижкою до податкового органу окрім податкової декларації про майновий стан і доходу має подати до податкового органу копії документів, які підтверджують витрати, що включають до податкової знижки (платіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, що ідентифікують продавця товарів і особу, яка зверталася за податковою знижкою), а також копії договорів за їх наявності, в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів і строк оплати за такі товари. При цьому, оригінали вищевказаних документів підлягають зберіганню платником податку.

З 23.05.2020 року відповідні витрати платник може підтвердити електронним розрахунковим документом. При цьому, в податковій декларації він зазначатиме лише реквізити електронного розрахункового документа. Для підтвердження права такого платника на податкову знижку податкові органи використовуватимуть Державний сервіс перевірки квитанцій (check.gov.ua), який надає можливість перевірити факт оплати за кодом квитанції.

Податковою знижкою можуть скористатись громадяни України, які отримують офіційну заробітну плату або працюють за договорами цивільно-правового характеру, які сплачують податок з доходів фізичних осіб. Фізичні особи - підприємці права на податкову знижку не мають, оскільки податок з доходів фізичних осіб не сплачують. Для отримання податкової знижки громадянам необхідно подати до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації декларацію про майновий стан і доходи. Термін подання декларації для реалізації права на податкову знижку – 31 грудня 2020 року. Не скориставшись правом на податкову знижку в цьому році, громадянин втрачає його в наступному році.

Враховуючи карантинні заходи у нашій країні, нагадуємо, що подати декларацію можна надіславши її поштою або засобами електронного зв’язку, скориставшись Електронним кабінетом (https://cabinet.tax.gov.ua).

Голованівське управління ГУ ДПС у

Кіровоградській області

Актуальні питання у застосуванні РРО під час телефонного зв’язку «гаряча лінія» у Добровеличківській ДПІ

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» відбувся у Добровеличківській ДПІ Голованівського управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області на тему: «Актуальні питання у застосуванні РРО».

На питання платників відповідав начальник Добровеличківської ДПІ Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Сергій ПОЛІЩУК.

Надаємо найцікавіші запитання та відповіді на них.

- Чи змінилися терміни запровадження використання РРО?

Так. Відповідно до Закону України від 17 березня 2020 року № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)», перенесено терміни запровадження нових правил використання РРО.

На 01 серпня 2020 року перенесено впровадження застосування програмних РРО як альтернативи класичним. Суб’єкт господарювання на свій власний вибір може використовувати або класичний, або програмний РРО - залежно від своїх потреб. Програмний РРО це фактично програма, яка може бути встановлена на будь-який гаджет (планшет, ноутбук, комп’ютер), в тому числі і на смартфон, перетворюючи його на касовий апарат.

У той же час, класичні РРО, які є у продавців та які зареєстровані, вони залишаться та надалі будуть використовуватися.

До 01 січня 2021 року реєстратори розрахункових операцій та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує ліміт у 1 000 000 гривень, крім тих, які здійснюють: - реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту; - реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення.

- У яких випадках ФОП – платники ЄП не застосовують РРО до 01.01.2021 року?

Реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (далі – програмні РРО) не застосовуються платниками єдиного податку першої групи. Водночас, до 01 січня 2021 року РРО та/або програмні РРО не застосовуються фізичними особами підприємцями – платниками єдиного податку другої – четвертої груп незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 грн., крім тих, які здійснюють: реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту; реалізацію лікарських засобів та виробів медичного призначення.

- Чи потрібно купувати принтер для друку чеків? 

Користувачам не обов’язково купувати принтер. Програмний РРО видаватиме електронний чек, який також можна буде надіслати покупцю на електронну пошту, або основні комунікаційні месенджери за номером телефону.

- Що таке кешбек і коли він почне діяти? 

Механізм «кешбек» запроваджується передусім для боротьби з «нефіскальними» чеками, коли окремими несумлінними платниками споживачам надаються чеки, які не є фіскальними, проте на вигляд схожі на них. Кешбек запрацює не раніше 01 жовтня 2020 року.

Процедура повернення коштів “кешбек” така:

купуючи товар на суму, яка перевищує 850 грн, перевіряєте чек на сайті;

якщо його там немає, подаєте скаргу на сайт ДПС  в електронному кабінеті;

якщо чек не був фіскалізований, продавця штрафують, а ви повертаєте вартість покупки та залишаєте собі товар.

 

 

Голованівське управління ГУ ДПС у

Кіровоградській області

 

Підсумки кампанії декларування в Голованівському управлінні

 

З  01 січня 2020 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2019 року, яка тривала до 01.07.2020 року відповідно до змін внесених до Податкового кодексу України Законом від 17.03.2020 №533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короно вірусної хвороби(COVID-19)».

Станом на 01.07.2020р. громадянами території обслуговування Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області подано 9518 декларацій про майновий стан і доходи за 2019 рік. Найбільше декларацій подали платники податків, які отримали свої доходи від одноосібного обробітку земельної ділянки (паю), що у підсумку становить - 8983 звіта.

Загальна сума задекларованого доходу складає 102,1 млн гривень. При цьому, сума податку на доходи фізичних осіб, самостійно визначена громадянами до сплати становить 11,7 млн грн, військового збору 1,1 млн гривень.

Правом на отримання податкової знижки вже скористалось 94 громадянина.

Нагадуємо, що фізична особа зобов’язана самостійно до 01 жовтня 2020 року сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею річній декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік. При цьому абзац перший пункту 179.7 статті 179 у 2020 році не застосовується.

Також, платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. Для громадян, які бажають скористатися правом на отримання податкової знижки, кінцевий термін подання декларації - 31 грудня 2019 року (включно). До податкової знижки можна враховувати тільки витрати, понесені в минулому році. Не скориставшись правом на податкову знижку в цьому році, громадянин втрачає його в наступному році.

Враховуючи карантинні заходи у нашій країні, нагадуємо, що подати декларацію можна надіславши її поштою або засобами електронного зв’язку, скориставшись Електронним кабінетом (https://cabinet.tax.gov.ua).

Голованівське управління ГУ ДПС у 

Кіровоградській області 

7672 адміністративних послуг отримали з початку 2020 року

платники податків Голованівського управління

 

З початку 2020 року Центрами обслуговування платників Голованівського управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області надано 7672 адміністративних послуг.

Найбільшою популярністю користувались послуги з видачі картки платника податків, яких упродовж  січня - червня  2020 року надано 2536. Надано 2795  відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми та джерела виплачених доходів та утриманих податків і внесено 22 відміток до паспорта громадянина України про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.

Крім цього зареєстровано 65 реєстраторів розрахункових операцій, 191 книги обліку розрахункових операцій та 68 розрахункових книжок.

Слід зауважити, що відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік - граничний термін 01 липня 2020 року.

Звертаємо увагу на те, що зобов’язання визначенні у декларації платникам податків необхідно самостійно сплатити до 01 жовтня 2020 року.

 

Платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2019 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року.

 

Голованівське управління ГУ ДПС  

у Кіровоградській області

 

 

Щодо списання заборгованості з ЄСВ по підприємцях, які не здійснювали діяльність

 

Голованівське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що з 03.06.2020 року набрав чинності пункт 5 розділу І Закону України від 13 травня 2020  №592-IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» відповідно до якого  розділ VIII «Прикінцеві та перехідні  положення»  Закону України   від 08 липня 2020 року №2464-VI  «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне  страхування»  (далі - Закон №2464-VI) доповнено пунктом 915  в частині списання недоїмки, штрафних санкцій і пені нараховані платникам єдиного внеску: фізичним особам - підприємцям та особам, які провадять незалежну професійну діяльність.

Так, відповідно до пункту 915  розділу VIII «Прикінцеві та перехідні  положення»  Закону №2464-VI  підлягають списанню за заявою платника та у порядку,  визначеному Законом №2464-VI,  несплачені станом на день набрання чинності Законом №592-IX з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом, суми недоїмки, нараховані платникам єдиного внеску, зазначеним у пунктах 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої статті 4 Закон №2464-VI, за період з 1 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом №592-IX, а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, у разі якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, та за умови подання протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності

Законом №592-IX :

- платниками, зазначеними у пункті 4 частини першої статті Закону №2464-VI (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), - державному реєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи фізичної особи - підприємця заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності та до податкового органу - звітності відповідно до вимог частини другої статті 6 Закону №2464-VI  за період з 1 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом №592-IX. Зазначена звітність подається платником виключно у випадку, якщо вона не була подана раніше;

- платниками, зазначеними у пункті 5 частини першої статті 4 Закону №2464-VI, - до податкового органу за основним місцем обліку заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску та звітності відповідно до вимог частини другої статті 6 Закону №2464-VI  за період з 1 січня 2017 року до дня набрання чинності Закону №592-IX. Зазначена звітність подається платником виключно у випадку, якщо вона не була подана раніше.

Після отримання у встановленому законом порядку відповідних відомостей від державного реєстратора або заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску та за умови подання платником єдиного внеску зазначеної звітності (якщо відповідна звітність не була подана раніше) податковий орган протягом 15 робочих днів проводить камеральну перевірку, за результатами якої приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені або вмотивоване рішення про відмову списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені.

Звертаємо увагу, що податковим органом може бути прийнято рішення про відмову списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені, за умови якщо за результатами перевірки буде встановлено, що:

- платник податків отримав дохід (прибуток) протягом періоду з 1 січня 2017 року до дня набрання чинності  Законом №592-IX;

- суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були в повному обсязі самостійно сплачені платником або стягнуті у порядку, передбаченому Законом №2464-VI.

У разі якщо суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були частково самостійно сплачені платником та/або стягнуті у порядку, передбаченому  Законом №2464-VI, податковий орган приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені у частині, що залишилася несплаченою.

Штрафні санкції до платника єдиного внеску, передбачені пунктом 7 частини одинадцятої статті 25 Закону№2464-VI, за наведених умов не застосовуються.

Вимога про сплату суми недоїмки, штрафних санкцій і пені вважається відкликаною у день прийняття податковим органом рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені.

Нараховані та сплачені або стягнуті за зазначений період суми недоїмки, штрафних санкцій і пені відповідно до Закону №2464-VI не підлягають поверненню.

 

Голованівське управління ГУ ДПС  

у Кіровоградській області

 

Увага, «гаряча лінія»!

Голованівське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що протягом липня 2020 року будуть проведені сеанси телефонного зв’язку «гаряча лінія» з наступної тематики:

- 09 липня з 09 до 10 години на тему: «Новації у застосуванні РРО» на запитання громадян відповідатиме головний державний інспектор Голованівської ДПІ Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Людмила СЕРЕДА за телефоном (05252) 2-24-06. 

- 14 липня з 11 до 12 години на тему: «Актуальні питання у застосуванні РРО» на запитання громадян відповідатиме начальник Добровеличківської ДПІ Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Сергій ПОЛІЩУК за телефоном (05253) 5-12-98. 

Голованівське управління ГУ ДПС у

Кіровоградській області 

 

За I півріччя 2020 року платниками податків

Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області сплачено 714,0 мільйонів гривень податків і зборів

 

Впродовж I півріччя 2020 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку в Голованівському управлінні Головного управління ДПС у Кіровоградській області забезпечено надходжень до Зведеного бюджету у сумі 714,0 мільйонів гривень податків, зборів та інших обов’язкових платежів, що становить 108,0відс. до доведеного індикативного показника. У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року сума надходжень збільшилась на 14,0 відсотки, або 99,6 млн гривень.

До Державного бюджету протягом січня – червня 2020 року перераховано 342,0 мільйонів гривень, що становить 114,7відс. до доведеного індикативного показника. Бюджетоформуючими податками забезпечено: податку на прибуток – 14,7 млн грн, податку на додану вартість – 197,3 млн грн, податку на доходи фізичних осіб – 76,9 млн гривень. У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року надходження збільшились на 23,6 відсотки або на 81,0 млн гривень.

За період з січень – червень 2020 року до місцевих бюджетів мобілізовано надходжень у сумі 372,0 млн грн податків і зборів, чим зумовлено виконання доведених бюджетних призначень у розмірі 102,5 відсотків. В порівнянні з минулим роком це більше 5,05 відсотки або на 18,8 млн гривень. Основними джерелами наповнення місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб 229,5 млн грн, плата за землю 68,6 млн грн, єдиний податок 52,4 млн грн, податок на нерухоме майно 4,4 млн гривень.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування забезпечено в сумі 227,0 млн грн або 100,6відс. до індикативного показника, порівняно з надходженнями аналогічного періоду минулого року показник збільшено на 6,8 млн гривень.

 

Голованівське управління ГУ ДПС у

Кіровоградській області

Увага, реєстрація податкових накладних!

Голованівське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі – Порядок).

Відповідно до п. 12 Порядку платник податку має право подати до ДПС таблицю даних платника податку на додану вартість  за встановленою формою (додаток 5). Таблиця даних платника податку (далі - Таблиця) - зведена інформація, що подається платником податку до контролюючого органу, щодо кодів видів економічної діяльності платника податку згідно з Класифікатором видів економічної діяльності, кодів товарів згідно з УКТЗЕД та/або кодів послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України (п. 2 Порядку).

У таблиці даних платника податку зазначаються:

  • види економічної діяльності відповідно до КВЕД ДК 009:2010;
  • коди товарів згідно з УКТЗЕД, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України;
  • коди послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг ДК 016:2010 (далі - ДКПП), що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України.

При цьому, одночасне заповнення граф щодо придбання (отримання) і постачання/надання товарів/послуг в одному рядку Таблиці не допускається.

Коди послуг згідно з ДКПП у Таблиці мають містити від 5 до 14 символів.

Після подання таблиці даних платника податку, надалі при складанні податкових накладних / розрахунків коригувань, коди товарів згідно з УКТЗЕД або коди послуг згідно з ДКПП мають вказуватися на рівні тих знаків (цифр), які зазначені в поданій Таблиці.

Отримання попередньої оплати за товари, постачання яких ще не відбулося, не позбавляє платника податку права навести у Таблиці інформацію щодо товарів, відносно яких вона отримана.

Таблиця подається з поясненням, в якому зазначається вид діяльності, з посиланням на податкову та іншу звітність платника податку (п. 14 Порядку).

Відповідно до п. 4 Порядку зупинення у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування (далі – ПН/РК) визначено, що ПН/РК відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, зокрема, якщо у ПН/РК відображена операція з товаром за кодом згідно з УКТЗЕД та/або послугою за кодом згідно з ДКПП, які зазначені у Таблиці, врахованій контролюючим органом, реєстрація таких ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних не зупиняється (далі - ЄРПН).

Подавати Таблицю з кожною квитанцією про зупинення реєстрації в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної, платнику податків не потрібно.

Основні причини відмов по наданих Таблицях:

-       відображення в графі 4 Таблиці (постачання товарів, робіт/послуг) кодів УКТ ЗЕД, по яких не відбувалась реалізація (надання послуг);

-       не відображення підприємствами - сільгоспвиробниками у графі З Таблиці (придбання товарів, робіт/послуг) кодів УКТ ЗЕД, які використовувались суб’єктами господарювання для здійснення фінансово - господарської діяльності (придбання посівного матеріалу, ПММ, автозапчастин для сільськогосподарської техніки тощо) та відображені в ЄРПН;

-       не відображення підприємством наявних об’єктів оподаткування у Відомостях про об'єкти оподаткування платника податків (форма 20-ОПП).

-       відсутня чисельність працівників на підприємствах згідно поданої податкової звітності.

З метою об’єктивного розгляду Таблиць, які подані суб’єктами господарювання рекомендуємо платникам податку - сільськогосподарським товаровиробникам, разом з наданням Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим у реєстрації податковим накладним/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, надавати Таблицю по кодах УКТ ЗЕД/ДКПП, які використовуються платником на постійній основі, з відповідним поясненням до Таблиці та копіями документів :

-         які підтверджують у суб’єкта господарювання наявних земельних ділянок,

-         звіту про площі та валові збори сільськогосподарських культур та зібраного врожаю (Звіти 4-СГ, 29-СГ тощо);

-         інших документів, які підтверджують зазначеним суб’єктом господарювання здійснення фінансово - господарської діяльності (наявність ліцензій, дозволів, право власності (оренди) на засоби виробництва та транспортних засобів тощо).

 

Голованівське управління ГУ ДПС у

Кіровоградській області 

 

 

ПРЕС-РЕЛІЗ № 66 від 25.06.2020

В рамках кампанії декларування доходів отриманих у 2019 році проведено виїзну зустріч з громадянами

25 червня головним державним ревізор-інспектором відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Голованівського управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області Тетяною Гончаренко проведено виїзну зустріч із землекористувачами-одноосібниками Наливайської сільської ради Голованівського району.

Виїзд відбувся в рамках завершення кампанії декларування з метою залучення громадян до декларування минулорічних доходів, зокрема декларувати дохід повинні громадяни, які самостійно оброблюють земельні ділянки, надані їм у розмірах відповідно до Земельного кодексу України для ведення особистого селянського господарства та земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких перевищує 2 гектари. Ставка податку на доходи фізичних осіб складає 18 %, військового збору 1,5%.

Громадяни отримали консультації та роз'яснення щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, а також практичну допомогу із заповнення декларацій. Під час виїзду податківці прийняли декларації від мешканців села. Загалом, станом на 25 червня 2020 року, громадянами Наливайської сільської ради вже подано 48 декларацій, загальна сума задекларованих доходів становить 320,4тис.грн., податку на доходи фізичних осіб – 57,7тис.грн., військового збору – 4,8тис. гривень.

Шановні громадяни! Не зволікайте з декларуванням минулорічних доходів. За додатковою інформацією та консультаціями із зазначеного питання звертайтесь до Центрів обслуговування платників Голованівського управління ГУДПС у Кіровоградській області.

 

Голованівське  управління ГУ ДПС  

у Кіровоградській області

Увага! Змінено режим роботи!

На період дії норми пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» (зі змінами) у Голованівському управлінні Головного управління ДПС у Кіровоградській області змінено режим роботи. Так, початок робочого                  дня - о 08 год. 00 хв., перерва на обід - з 12 год. 00 хв. до 12 год. 45 хв., закінчення робочого дня - о 17 год. 00 хв., у п'ятницю - о 15 год. 45 хвилин.

 

 

Голованівське  управління ГУ ДПС  

у Кіровоградській області 

 

ПРЕС-РЕЛІЗ № 64 від 23.06.2020

Набув чинності Закон № 466-ІХ, яким удосконалюється податкове законодавство

Голованівське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що набув чинності Закон України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (крім деяких змін, які набирають чинності з 1 липня 2020 року та з 1 січня 2021 року).

Оподаткування доходів фізичних осіб та фізичних осіб – підприємців

-        визначається порядок оподаткування прибутку контрольованих іноземних компаній;

-        оподатковується за основною ставкою 18 відс. дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року третього та наступних об’єктів рухомого майна (транспортних засобів) (перший об’єкт на рік залишається за нульовою ставкою, другий – за ставкою 5 відсотків);

-        виключаються з переліку об'єктів, які не підлягають амортизації, вантажні авто фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування;

-        уточнюється перелік витрат для фізичних осіб – підприємців в частині витрат на сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об’єкти нежитлової нерухомості, витрат на реконструкцію, модернізацію та інші види поліпшення основних засобів;

-        скасовується сплата податку на доходи фізичних осіб з пенсій, розмір яких перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму;

-        звільняється від сплати 5 відс. ПДФО у розмірі під час продажу об’єкт незавершеного будівництва за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки.

Спрощена система оподаткування

- зменшується з 15-ти до 10-ти днів строк, до закінчення якого платник єдиного податку третьої групи зі ставкою 5 відс. може подати заяву про зміну ставки цього податку на 3 відс. + 20 відс. ПДВ;

- обмежується поширення пільги у вигляді земельного податку на платників єдиного податку 1-3 груп при наданні нерухомого майна в оренду;

- встановлюється, що анулювання реєстрації єдиного податку можливе у разі наявності податкового боргу, який перевищує 1020 гривень.

 - електронного цифрового підпису (ЕЦП) будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів.

Стягнення боргу

-         встановлюється, що стягнення заборгованості з частини чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об’єднань відтепер буде здійснюватись у порядку, визначеному статтями 59-60 та 87-101 Кодексу;

-         скорочується термін, протягом якого до платника податків, якому надіслано податкову вимогу, не застосовуються заходи стягнення з 60 до 30 календарних днів;

-         доповнюються підстави звільнення майна платника податків – боржника з податкової застави;

-         скорочуються терміни, протягом яких платник податків може самостійно здійснити оцінку майна, з двох до одного місяця.

Облік платників податків

-         змінюються критерії належності платника податків до великих платників (сплата виключно податкових платежів - 1,5 млн ЄВРО (було 1 млн податкові та митні платежі));

-         встановлюється порядок обліку в контролюючих органах нерезидентів (іноземних компаній, організацій) (взяття їх на облік в контролюючих органах здійснюється після акредитації (реєстрації, легалізації) на території України відокремленого підрозділу, або до отримання нерезидентом майнових прав на нерухомість або землю в Україні, або до відкриття рахунків в банках України. У разі акредитації на території України відокремленого підрозділу, одночасно із взяттям на облік нерезидента здійснюється взяття на облік і його відокремленого підрозділу);

-         вдосконалюється порядок реєстрації платниками податку на додану вартість;

-         забезпечується облік фізичних осіб підприємців з ознакою провадження «незалежної професійної діяльності».

 

Голованівське управління ГУ ДПС  

у Кіровоградській області 

ПРЕС-РЕЛІЗ № 65 від 23.06.2020

 

Привітання з 60-річним ювілеєм заступника начальника відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Галину Проценко!

 

Начальник Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Тетяна Поліщук привітала з 60-річним ювілеєм заступника начальника відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Галину Олександрівну Проценко.

Від усього нашого колективу, дорога і шановна колего, прийміть побажання в свій ювілей!

Сердечно вітаємо Вас з Днем народження. 

Прийміть слова глибокої шани і поваги.

Весь Ваш життєвий шлях є прикладом сумлінного та високопрофесійного відношення до своїх громадянських і службових обов'язків, служіння податковій справі та державі.

Нехай життя завжди дарує Вам вірних друзів та надійних партнерів. Нехай кожен день Вашого життя буде сповнений приємними враженнями та гарним настроєм.

Бажаємо, щоб поруч з Вами завжди йшли віра і надія, оптимізм і впевненість сил та натхнення.

 

З повагою

колектив Голованівського  управління 

ГУ ДПС у Кіровоградській області 

 


ПРЕС-РЕЛІЗ № 63 від 23.06.2020

Понад 54 мільйонів гривень плати за землю перерахували з початку року землекористувачі, які перебувають на обліку в Голованівському управлінні ГУ ДПС у Кіровоградській області

 

За січень – травень 2020 року землекористувачі, які перебувають на обліку в Голованівському управлінні Головного управління ДПС у Кіровоградській області  спрямували до місцевих бюджетів 51,1 млн грн плати за землю.

У травні 2020 року платники податків сплатили до місцевого бюджету 10,8 млн грн плати за землю.

Нагадаємо, що плата за землю - це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Земельний податок сплачується власниками земельних ділянок та земельних паїв (часток), а орендна плата - землекористувачами - орендарями за земельні ділянки державної і комунальної власності.

 

Голованівське управління ГУ ДПС  

у Кіровоградській області 


З початку 2020 року власники нерухомості Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області сплатили 3,7 мільйонів гривень податку на нерухоме майно

 

За січень - травень 2020 року власники нерухомості Голованівського управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області юридичні та фізичні особи перерахували до місцевих бюджетів 3,7 млн. гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Даний показник перевищує надходження за аналогічний період минулого року на 432,7 тис. гривень.

Безперечними лідерами у сплаті податку на нерухомість, є власники об’єктів нерухомості – юридичні особи, внесок яких у місцеві бюджети за п’ять місяців 2020 року становить - 3,2 млн. гривень.

Фізичні особи – власники нерухомого майна перерахували до місцевих скарбниць – 448,6 тис. гривень податку на нерухомість. 

Нагадаємо, що платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

 

Голованівське управління ГУ ДПС  

у Кіровоградській області 

 

Новації щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій

 

Центрами обслуговування платників Голованівського управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області протягом січня - травня  2020 року зареєстровано 64  реєстраторів розрахункових операцій (РРО), 162 книги обліку розрахункових операцій та 43 - розрахункових  книжок.

Голованівське управлінням Головного управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що Закони України від 20 вересня 2019 року № 128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»  та інших законів України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі та послуг»  та №129-ІХ  «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» відкрили можливість використовувати замість традиційних РРО спеціальні програми призначені для реєстрації розрахункових операцій – програмні РРО.

Так, починаючи з 1 серпня 2020 року усі користувачі РРО за бажанням можуть отримати безкоштовне програмне рішення від ДПС або придбати будь-який інший програмний РРО.

З новаціями щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі -  РРО) всі бажаючі мають змогу ознайомитись на офіційному сайті Державної податкової служби України за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/novitni-rro.

Довідки щодо  реєстраційної процедури РРО платники податків можуть отримати в центрі обслуговування платників Голованівської ДПІ Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області розташованого за адресою: Кіровоградська область, смт. Голованівськ,  вул. Паркова, буд.11 або за телефоном  (0 5252) 2-24-06.

 

Голованівське управління ГУ ДПС  

у Кіровоградській області 

Голованівським управлінням за рахунок вжитих заходів з погашення податкового боргу за п’ять місяців поточного року забезпечено надходження грошовими коштами до Зведеного бюджету в сумі 1297,3тис. гривень 

 

Голованівським управлінням Головного управління ДПС у Кіровоградській області за рахунок вжитих заходів з погашення податкового боргу за п’ять місяців поточного року забезпечено надходження грошовими коштами до Зведеного бюджету в сумі 1297,3тис грн, у тому числі до державного бюджету надійшло 440,7тис гривень.

В результаті вжитих заходів за січень – травень цього року в рахунок погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску до бюджету надійшло 1631,7тис гривень.

 

Звертаємо увагу, що відповідно п.п.14.1.175 ст.14 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному Кодексом.

 

Податкові органи (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи), уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень.

 

Процедуру стягнення податкового боргу можна умовно розділити на певні етапи:

 

Етап 1.Надсилання податкової вимоги.

Відповідно до ст. 59 ПКУ з дня виникнення податкового боргу податковий орган має підстави надіслати платнику податків податкову вимогу, яка має містити відомості про розмір податкового боргу, що забезпечується податковою заставою, вимогу погасити податковий борг, а також повідомлення про наслідки його непогашення.

Етап 2. Виникнення права податкової застави.

Факт появи податкового боргу призводить до передачі майна платника податків (балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу) у податкову заставу. І ця подія не потребує письмового оформлення (пп. 88.1, 88.2 ст.88 п.89.2 ст.89Податкового кодексу України). Право податкової застави не застосовується, якщо сума податкового боргу не перевищує 60 нмдг, тобто 1020 грн (абз. 6 п. 89.2 ст.89Податкового кодексу України).

Етап 3. Опис майна в податкову заставу.

Податковий керуючий на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) податкового органу складає акт опису майна (п.89.3 ст.89Податкового кодексу України). Майно, описане у податкову заставу, податковий орган реєструє у відповідному державному реєстрі обтяжень (п. 89.8 ст.89Податкового кодексу України). Водночас платник податків зберігає право на користування майном, але без узгодження з податковим органом не може здійснювати його відчуження(ст. 92 Податкового кодексу України).

Етап 4. Стягнення.

Не раніше, ніж через 30 календарних днів з дня надсилання (вручення) платнику податкової вимоги податковий орган має право стягувати кошти боржника (як з рахунків, так і готівкою), а якщо їх недостатньо для погашення податкового боргу — стягувати майно, що перебуває в податковій заставі, у разі недостатності майна – стягувати дебіторську заборгованість(ст. 95 Податкового кодексу України). Ці процедури проводяться за рішенням суду.

ВИНЯТОК. Рішення суду не потрібне щодо стягнення коштів боржника, якщо податковий борг утворився через несплату ним понад 90 календарних днів самостійно задекларованого грошового зобов’язання, сума якого перевищує 5 млн. грн, та за умови відсутності зобов’язання держави повернути такому платнику помилково або надміру сплачені кошти (абз. 2 п. 95.5 ст.95Податкового кодексу України).

 

Голованівське управління ГУ ДПС  

у Кіровоградській області

У Новоархангельській ДПІ відбулась „гаряча лінія” з питань декларування доходів громадян

 

У Новоархангельській  ДПІ Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області 09 червня 2020 року відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» тему: «Декларування доходів громадян, отриманих у 2019 році».

На запитання відповідала начальник Новоархангельської  ДПІ Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області  Ірина КЛИМАНСЬКА.

Наводимо відповіді на актуальні питання, які виникли у платників податків.

 

Я проживаю в Україні, а влітку 2019 року працювала у Польщі, отримала  дохід , чи потрібно мені  подавати декларацію про доходи  і сплачувати податки в Україні?

Об’єктом оподаткування резидента є, зокрема, іноземні доходи — доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України (пп. 163.1.3 ст. 163 ПКУ).

Тобто якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку — отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (пп. 170.11.1 ст. 170 ПКУ).

Податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників ПДФО (пп. 49.18.4 ст. 49 ПКУ).

Отже, обов’язок щодо подання річної податкової декларації у платника податків — резидента виникає при отриманні іноземних доходів.

При цьому під час нарахування (отримання) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражено в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом НБУ, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів (п. 164.4 ст. 164 ПКУ).

Для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов’язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України (п. 13.5 ст. 13 ПКУ). Сума податку з іноземного доходу платника податку — резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України (пп. 170.11.3 ст. 170 ПКУ).

Чи має мати  право на відшкодування  коштів за навчання  дитини, якщо договір  між навчальним закладом оформлено на неї, а в чеку  платником є дитина? При цьому надано документи про перший ступінь  спорідненості , про те, що дитина не  має доходів, лист –підтвердження  з банку , що платником за навчання є мати.

Платник податку має право включити до податкової знижки суму коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення (пп. 166.3.3 ст. 166 ПКУ).

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року витрати, підтверджені, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

При цьому особа, яка зазначена в розрахунковому документі, є ініціатором переказу коштів. Така особа має право на податкову знижку.

Оскільки у випадку, який розглядається, у чеку платником є дитина, то мати такої дитини не має права на податкову знижку.

Як зазначено у пп. 166.2.1 ст. 166 ПКУ, підтвердженням понесення платником податків витрат при застосуванні права на податкову знижку є, зокрема, відповідні платіжні та розрахункові документи. Перелік розрахункових документів встановлено ст. 22 Закону України № 2346, до якого не входить лист-підтвердження з банку.

 

Які граничні строки подання декларації та сплати податкового зобов’язання?

У зв`язку з заходами спрямованими на запобігання виникнення коронавірусної хвороби (COVID-19) та попередженням інфікування і поширення вірусних інфекцій 17.03.2020 року Верховна Рада України прийняла за основу та в цілому законопроект 3220 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID – 19)».

Законопроєктом внесено зміни щодо граничного терміну подання декларації, подовжено до 01 липня 2020 року термін подання річної декларації про майновий стан і доходи. Суму податкового зобов’язання, яке платниками визначено до сплати, необхідно сплатити до                       01 жовтня 2020 року.

 

Чи оподатковуватиметься податком на доходи фізичних осіб дохід від продажу квартири, яка була отримана у спадщину?

Дохід, отриманий платником податку від продажу не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується. Однак умова щодо перебування такого майна у власності понад три роки не розповсюджується на майно, отримане платником у спадщину. Отже, дохід, отриманий від продажу квартири, яку отримано у спадщину, навіть якщо квартира перебуває у власності менше трьох років, не оподатковуватиметься.

 

Голованівське управління ГУ ДПС  

у Кіровоградській області

Голованівським управлінням за рахунок вжитих заходів з погашення податкового боргу за п’ять місяців поточного року забезпечено надходження грошовими коштами до Зведеного бюджету в сумі 1297,3тис. гривень 

 

Голованівським управлінням Головного управління ДПС у Кіровоградській області за рахунок вжитих заходів з погашення податкового боргу за п’ять місяців поточного року забезпечено надходження грошовими коштами до Зведеного бюджету в сумі 1297,3тис грн, у тому числі до державного бюджету надійшло 440,7тис гривень.

В результаті вжитих заходів за січень – травень цього року в рахунок погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску до бюджету надійшло 1631,7тис гривень.

 

Звертаємо увагу, що відповідно п.п.14.1.175 ст.14 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному Кодексом.

 

Податкові органи (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи), уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень.

 

Процедуру стягнення податкового боргу можна умовно розділити на певні етапи:

 

Етап 1.Надсилання податкової вимоги.

Відповідно до ст. 59 ПКУ з дня виникнення податкового боргу податковий орган має підстави надіслати платнику податків податкову вимогу, яка має містити відомості про розмір податкового боргу, що забезпечується податковою заставою, вимогу погасити податковий борг, а також повідомлення про наслідки його непогашення.

Етап 2. Виникнення права податкової застави.

Факт появи податкового боргу призводить до передачі майна платника податків (балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу) у податкову заставу. І ця подія не потребує письмового оформлення (пп. 88.1, 88.2 ст.88 п.89.2 ст.89Податкового кодексу України). Право податкової застави не застосовується, якщо сума податкового боргу не перевищує 60 нмдг, тобто 1020 грн (абз. 6 п. 89.2 ст.89Податкового кодексу України).

Етап 3. Опис майна в податкову заставу.

Податковий керуючий на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) податкового органу складає акт опису майна (п.89.3 ст.89Податкового кодексу України). Майно, описане у податкову заставу, податковий орган реєструє у відповідному державному реєстрі обтяжень (п. 89.8 ст.89Податкового кодексу України). Водночас платник податків зберігає право на користування майном, але без узгодження з податковим органом не може здійснювати його відчуження(ст. 92 Податкового кодексу України).

Етап 4. Стягнення.

Не раніше, ніж через 30 календарних днів з дня надсилання (вручення) платнику податкової вимоги податковий орган має право стягувати кошти боржника (як з рахунків, так і готівкою), а якщо їх недостатньо для погашення податкового боргу — стягувати майно, що перебуває в податковій заставі, у разі недостатності майна – стягувати дебіторську заборгованість(ст. 95 Податкового кодексу України). Ці процедури проводяться за рішенням суду.

ВИНЯТОК. Рішення суду не потрібне щодо стягнення коштів боржника, якщо податковий борг утворився через несплату ним понад 90 календарних днів самостійно задекларованого грошового зобов’язання, сума якого перевищує 5 млн. грн, та за умови відсутності зобов’язання держави повернути такому платнику помилково або надміру сплачені кошти (абз. 2 п. 95.5 ст.95Податкового кодексу України).

 

Голованівське управління ГУ ДПС  

у Кіровоградській області

 

 

До уваги громадян! 02 травня граничний термін подання декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік

 

01 липня 2020 року – граничний термін подання декларації про доходи за 2019 рік для громадян, які зобов’язані декларувати доходи та осіб, що провадять незалежну професійну діяльність та 30 вересня 2020 року – граничний термін сплати такими декларантами визначених у декларації податку і збору.

Звертаємо увагу, 27 та 28 червня – вихідні і Центри обслуговування платників не працюватимуть.

Нагадуємо, обов’язок щодо подання податкової декларації виникає при отриманні протягом 2019 року доходів

від провадження господарської діяльності, отриманих фізичними особами – підприємцями на загальній системі (за 2019 рік термін подання декларації сплинув 10. 02.2019);

від провадження незалежної професійної діяльності;

від особи, яка не є податковим агентом, крім випадків прямо передбачених Податковим кодексом України;

у вигляді окремих видів оподатковуваних доходів (прибутків), що не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати податковими агентами, але не є звільненими від оподаткування;

у вигляді іноземних доходів;

від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування);

у вигляді суми заборгованості за укладеним платником податків цивільно-правовим договором, за якою минув строк позовної давності та яка перевищує за 2018 рік 881 грн., крім сум податкової заборгованості, за якими минув строк позовної давності згідно з розділом II Податкового кодексу України;

у вигляді інвестиційного прибутку від проведення операцій з цінними паперами, деривативами та корпоративними правами, випущеними в інших, ніж цінні папери, формах;

у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується згідно з IV розділом Податкового кодексу України;

у вигляді частини доходів від операцій з майном, розмір якої визначається згідно з положеннями ст.ст. 172 - 173 Податкового кодексу України;

у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує у 2019 році 881 грн.;

від продажу власної продукції тваринництва груп 1 - 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, якщо їх сума сукупно за 2019 рік перевищує 186150 грн.;

отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, більших ніж встановлені Земельним кодексом України, та за умови реалізації такої продукції іншим фізичним особам;

у разі отримання нецільової благодійної допомоги від благодійника - фізичної чи юридичної особи, якщо загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги протягом 2018 року перевищує 2470 грн.;

у вигляді благодійної допомоги на відновлення втраченого майна та на інші потреби за переліком, який визначається Кабінетом Міністрів України, та яка надається згідно з п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 Кодексу, у сумі, що сукупно протягом звітного року перевищує 1861500грн.;

з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи, що отримуються іноземцем, який у звітному (податковому) році набув статусу резидента України.

Відповідно до п. 179.2. ст. 179 Податкового кодексу України обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:

від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених IV розділом Кодексу;

від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до IV розділом Кодексу;

у вигляді об'єктів спадщини, які відповідно оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок.

Платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2019 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року.

 

 

Відділ адміністрування податків і зборів з

фізичних осіб Голованівського управління

Головного управління ДПС у Кіровоградській області

 

За п’ять місяців 2020 року Голованівським управлінням

надано понад 6373 адміністративних послуг

 

З початку року станом на 01.06.2020 року в Центрах обслуговування платників Голованівського управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області фахівцями Благовіщенської ДПІ, Вільшанської ДПІ, Гайворонської ДПІ, Голованівської ДПІ, Добровеличківської ДПІ та Новоархангельської ДПІ  надано 6373 адміністративних послуг.

Найбільшою популярністю користувались послуги з видачі картки платника податків, яких упродовж  січня - травня  2020 року надано 2069. Надано 2564  відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми та джерела виплачених доходів та утриманих податків і внесено 17 відміток до паспорта громадянина України про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.

Крім цього зареєстровано 64 реєстраторів розрахункових операцій, 162 книги обліку розрахункових операцій та 43 розрахункових книжок.

Слід зауважити, що триває кампанія декларування доходів, одержаних протягом 2019 року, яка передбачає подання річної податкової декларації про майновий стан і доходи. 01 липня 2020 року – граничний термін подання декларації про доходи за 2019 рік для громадян, які зобов’язані декларувати доходи та осіб, що провадять незалежну професійну діяльність та 30 вересня 2020 року – граничний термін сплати такими декларантами визначених у декларації податку і збору. Податкова декларація про майновий стан і доходи подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси до Центрів обслуговування платників.

Декларування доходів та сплата податків і зборів з отриманих доходів - обов’язок кожного громадянина, від якого залежить економічний розвиток нашої держави.

 

Голованівське управління ГУ ДПС  

у Кіровоградській області

 

 

Кампанія декларування-2020 триває

 

З початку  року громадянами території обслуговування Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області подано 5880 декларацій про доходи отримані протягом 2019 року, загальна сума задекларованого доходу складає 72005,55 тис.грн. При цьому, сума податку на доходи фізичних осіб, самостійно визначена громадянами до сплати становить 8373,5 тис.грн., військового збору 848,1 тис.грн.

Разом з цим, з початку  року 55 громадянина скористалися правом на податкову знижку.

Нагадуємо, що відповідно до змін внесених до Податкового кодексу України Законом від 17.03.2020 №533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короно вірусної хвороби(COVID-19)», строки подання річної декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік для громадян, які зобов’язані подати декларацію та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність перенесено до  01.07.2020 року. Громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2019 року, податкову декларацію можуть подати до 31.12.2020 року.

Фізична особа зобов’язана самостійно до 01 жовтня 2020 року сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею річній декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік. При цьому абзац перший пункту 179.7 статті 179 у 2020 році не застосовується.

Звертаємо увагу, 27 та 28 червня – вихідні і Центри обслуговування платників не працюватимуть. 

Для спрощення процедури подання декларації запроваджено сервіс автоматичного заповнення декларації про майновий стан і доходи в Електронному кабінеті платника.

Голованівське управління ГУ ДПС у

Кіровоградській області 

 

За січень – травень 2020 року платниками податків

Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області сплачено 587,3 мільйонів гривень податків і зборів

 

Впродовж січня – травня 2020 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку в Голованівському управлінні Головного управління ДПС у Кіровоградській області забезпечено надходжень до Зведеного бюджету у сумі 587,3 мільйонів гривень податків, зборів та інших обов’язкових платежів, що становить 106,9відс. до доведеного індикативного показника. У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року сума надходжень збільшилась на 15,2 відсотки, або 89,5 млн гривень.

До Державного бюджету протягом січня – травня 2020 року перераховано 283,8 мільйонів гривень в тому числі бюджетоформуючими податками: податку на прибуток – 14,5 млн грн, податку на додану вартість – 160,6 млн грн, податку на доходи фізичних осіб – 61,1 млн гривень. У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року надходження збільшились на 26,4 відсотки або на 75,0 млн гривень.

За період з січень – травень 2020 року до місцевих бюджетів мобілізовано надходжень у сумі 303,5 млн грн податків і зборів, чим зумовлено виконання доведених бюджетних призначень у розмірі 101,0 відсотків. В порівнянні з минулим роком це більше 4,8 відсотки або на 14,6 млн гривень. Основними джерелами наповнення місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб 182,2 млн грн, плата за землю 54,1 млн грн, єдиний податок 48,4 млн грн, податок на нерухоме майно 3,7 млн гривень.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування забезпечено в сумі 180,2 млн грн або 100,3відс. до індикативного показника, порівняно з надходженнями аналогічного періоду минулого року показник збільшено на 7,1 млн гривень.

Голованівське управління ГУ ДПС у

Кіровоградській області 

 

Переваги подання звітності через «Електронний кабінет платника податків»

Голованівське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що електронне звітування  – це найбільш зручний та сучасний формат спілкування з контролюючими органами. До переваг подачі електронної звітності відноситься: економія часу, вибір часу здачі звітності, зручного для вас, постійне оновлення програмного забезпечення відповідно до останніх норм законодавства, автоматичне формування архіву електронних копій звітів, квитанцій та інших документів.

Електронний кабінет платника податків є захищеним, персоналізованим та безпечним електронним сервісом, який надає безконтактні способи взаємодії платників податків та Державної податкової служби України з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.

Безкоштовним сервісом Державної податкової служби «Електронний кабінет» можна скористатись цілодобово. Він складається із загальнодоступної відкритої частини, вхід до якої здійснюється без ідентифікації користувача, та приватної частини (особистого кабінету). За допомогою цього сервісу можна сформувати та надіслати до органів ДПС електронні документи, у тому числі податкову звітність, запити на отримання інформації, заяви для реєстрації платниками окремих податків. Також платник може у режимі реального часу отримати доступ до особистої інформації, а саме отримати відомості про суми отриманих доходів і утриманих податків, стан поданої звітності тощо.

Вхід до «Електронного кабінету» здійснюється за адресою cabinet.tax.gov.ua з використання електронного цифрового підпису (ЕЦП) будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів.

 

Голованівське управління ГУ ДПС у

Кіровоградській області 

 

Увага, перенесено дати запровадження програмних РРО

Голованівське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що у зв’язку з карантином відтерміновано запровадження нових правил використання РРО, а саме:

до 01 серпня 2020 року перенесено застосування програмних РРО, як альтернативу класичним РРО;

до 01 серпня 2020 року продовжено можливість не застосовувати РРО та/або програмні РРО підприємцями - платниками єдиного податку другої - четвертої груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. грн., незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення.

Нагадуємо, що надання платних послуг у сфері охорони здоров'я, виключено із зазначеного переліку. Такі послуги можна буде надавати в межах зазначеного ліміту до 01 січня 2021 року.

З 01 січня 2021 до 01 квітня 2021 року продовжено можливість не застосовувати РРО та/або програмні РРО підприємцями - платниками єдиного податку 2-ї – 4-ї груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. грн., незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;

- реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;

- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

- роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);

- діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена п.11 ст.9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг";

- діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;

- діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);

- реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

 

 

Голованівське управління ГУ ДПС у

Кіровоградській області 

 

Увага, РРО новації

Голованівське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що нові норми щодо застосування РРО передбачені Законом України від 20.09.2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та іншими законами України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг.

На сьогодні продовжується тестування першого релізу безкоштовного додатку «пРРОсто», розробленого Державною податковою службою спільно з Офісом ефективного регулювання (BRDO). Додаток працює тільки в режимі “онлайн”. Наступні релізи будуть виходити після затвердження нормативної бази та опрацювання пропозицій і зауважень тестувальників.

Для того, щоб цей закон запрацював на практиці, уряд працює над підготовкою та затвердженням нормативних актів, як нових, так і змін до вже існуючих. Метою внесення змін є надання платникам можливості при використанні в господарській діяльності РРО та/або програмних РРО створювати  інформацію щодо проведених розрахункових операцій та звітів про такі операції. Та передавати її до контролюючих органів для забезпечення збереження такої інформації, а також забезпечення можливості споживачам товарів (послуг) отримувати цю інформацію із баз даних податківців.

 

Голованівське управління ГУ ДПС у

Кіровоградській області 

Річна декларація про майновий стан і доходи за 2019 рік подається до 01 липня 2020 року

 

Громадяни та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, мають право подати декларацію за звітний (податковий) 2019 рік до 1 липня 2020 року. Останній день подання декларації – 30.06.2020. Податкові зобов’язання, визначені такими фізичними особами у деклараціях, мають бути сплачені до 1 жовтня 2020 року.

Нагадаємо, Законом України від 17.03.2020 № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» встановлено, що річна декларація про майновий стан і доходи за 2019 рік, визначена статтею 179 Податкового кодексу України, подається до 1 липня 2020 року, крім випадків, передбачених розділом IV цього Кодексу, коли така декларація може бути подана пізніше вказаного строку. При цьому вимоги підпункту 49.18.4 пункту 49.18 статті 49 у 2020 році не застосовуються.

Фізична особа зобов’язана самостійно до 1 жовтня 2020 року сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею річній декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік. При цьому абзац перший пункту 179.7 статті 179 у 2020 році не застосовується.

Голованівське управління ГУ ДПС

у Кіровоградській області

 

 

13.05.2020

 

Голованівським управлінням за рахунок вжитих заходів з погашення податкового боргу за січень – квітень цього року забезпечено надходження грошовими коштами до Зведеного бюджету понад 1036,4тис. гривень 

 

Голованівським управлінням Головного управління ДПС у Кіровоградській області за рахунок вжитих заходів з погашення податкового боргу за січень-квітень 2020 року забезпечено надходження грошовими коштами до Зведеного бюджету в сумі 1036,4тис грн, у тому числі до державного бюджету надійшло 364,8тис гривень.

В результаті вжитих заходів за січень – квітень цього року в рахунок погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску до бюджету надійшло 1266,6тис гривень.

Звертаємо увагу, що відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг – сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений ПКУ строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному ПКУ.

Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) відповідно до Закону №2464 - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Згідно з п. 6 частини першої ст. 1 Закону сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені Законом, обчислена контролюючим органом у випадках, передбачених Законом, є недоїмкою.

Отже, сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у встановлені строки, не вважається податковим боргом, а є недоїмкою. При цьому розстрочення та відстрочення сум заборгованості із ЄСВ не передбачено, тож така заборгованість не підлягає списанню. Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з єдиного внеску не застосовується(частина 16 ст. 25 Закону №2464).

Нагадуємо, що  Законом України  від 30.03.2020 №540-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» продовжено до 31 травня 2020 року (попередньо, відповідно до Закону України  від 17.03.2020 №533, передбачалося – до 30 квітня 2020 року) строки тимчасового незастосування штрафних санкцій, визначених частиною  одинадцятою статті 25 Закону України від 08.07.2010 №2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464), за такі порушення:

- несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску;

- неповна сплата або несвоєчасна сплата суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів);

- несвоєчасне подання звітності, передбаченої Законом №2464, до податкових органів. При цьому абзаци другий та третій пункту 7 частини одинадцятої статті 25  Закону №2464 щодо такого порушення, вчиненого у періоди з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2020 року, не застосовуються.

Звертаємо увагу, що до 31 травня 2020 року також подовжено терміни не нарахування платникам єдиного внеску пені, при цьому нарахована пеня за періоди з 01 по 31 березня, з 01 по 30 квітня та з 01 по 31 травня 2020 року підлягає списанню.

Щоб дізнатися про наявність/відсутність заборгованості з єдиного внеску можна особисто звернутися до ДПС з відповідною письмовою заявою, або безпосередньо переглянути інформацію щодо заборгованості зі сплати єдиного внеску в «Електронному кабінеті платника» (https://cabinet.tax.gov.ua), обравши в меню приватної частини кабінету «Стан розрахунків з бюджетом».

Отже, якщо ФОП фактично припинив свою діяльність, але перебуває у Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб  – підприємців, то для запобігання нарощування боргів по сплаті ЄВС, йому необхідно звернутися до Державного реєстратора для проведення юридичної процедури припинення ФОП.

Зазначаємо, що вчасна сплата податкових зобов’язань – це запорука виконання важливих соціальних програм і виплат, а також передмова фінансової стабільності в нашій державі. Тому закликаємо платників податків працювати виключно у законодавчому полі та своєчасно сплачувати до бюджету  податки та збори.

 

Голованівське управління ГУ ДПС

у Кіровоградській області

 

У Благовіщенській ДПІ відбулась „гаряча лінія” з питань декларування доходів громадян

 

Днями у Благовіщенській ДПІ Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» тему: «Декларування доходів громадян, отриманих у 2019 році».

На питання додзвонювачів відповідала начальник Благовіщенської ДПІ Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Наталія Кожухівська.

Наводимо відповіді на актуальні питання, які виникли у платників податків.

 

Які граничні строки подання декларації та сплати податкового зобов’язання?

У зв`язку з заходами спрямованими на запобігання виникнення коронавірусної хвороби (COVID-19) та попередженням інфікування і поширення вірусних інфекцій 17.03.2020 року Верховна Рада України прийняла за основу та в цілому законопроект 3220 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID – 19)».

Законопроєктом внесено зміни щодо граничного терміну подання декларації, подовжено до 01 липня 2020 року термін подання річної декларації про майновий стан і доходи. Суму податкового зобов’язання, яке платниками визначено до сплати, необхідно сплатити до                       01 жовтня 2020 року.

 

Чи включаються до складу податкової знижки витрати, понесені фізичною особою на лікування за наслідками 2019 року?

Станом на 01 січня 2020 року закон про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування чинності не набрав, тому податкова знижка по витратах, понесених платником податку на користь закладів охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена сім’ї першого ступеня споріднення, за наслідками 2019 року платникам не надається.

Чи передбачена відповідальність за неподання або несвоєчасне подання декларації про майновий стан і доходи?

Неподання або не своєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51-136 грн) За повторне порушення протягом року – штраф від 85 до 136 грн ця відповідальність не розповсюджується на випадки добровільного подання декларації (в т.ч. при реалізації права на податкову знижку).

Яким чином подається декларація про майновий стан і доходи в умовах карантину?

Платник податків може обрати зручний для себе спосіб подання податкової декларації про майновий стан і доходи: особисто або уповноваженою на це особою, надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

У зв`язку з заходами, спрямованими на запобігання виникнення коронавірусної хвороби (COVID-19) та попередженням інфікування і поширення вірусних інфекцій, пропонуємо громадянам які зобов’язані подати декларацію про майновий стан та доходи за 2019 рік утриматись від відвідування центрів обслуговування платників, та  подати декларацію засобами електронного зв’язку.

Подати декларацію про майновий стан і доходи платники в умовах карантинних заходів доречно через Електронний кабінет платника https://cabinet.tax.gov.ua  (з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг). Також, вхід до Електронного кабінету здійснюється через офіційний веб-портал ДПС http://tax.gov.ua.

 

Голованівське управління ГУ ДПС у 

Кіровоградській області 

 

 

05.05.2020 

За січень – квітень 2020 року платниками податків

Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області сплачено 460,1 мільйонів гривень податків і зборів

Впродовж січня – квітня 2020 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку в Голованівському управлінні Головного управління ДПС у Кіровоградській області забезпечено надходжень до Зведеного бюджету у сумі 460,1 мільйонів гривень податків, зборів та інших обов’язкових платежів, що становить 105,0відс. до доведеного індикативного показника. У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року сума надходжень збільшилась на 16,1 відсотки, або 74,1 млн гривень.

До Державного бюджету протягом січня – квітня 2020 року перераховано 215,3 мільйонів гривень в тому числі бюджетоформуючими податками: податку на прибуток – 7,4 млн грн, податку на додану вартість – 119,2 млн грн, податку на доходи фізичних осіб – 48,7 млн гривень. У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року надходження збільшились на 26,7 відсотки або на 57,5 млн гривень.

За період з січень – квітень 2020 року до місцевих бюджетів мобілізовано надходжень у сумі 244,8 млн грн податків і зборів, чим зумовлено виконання доведених бюджетних призначень у розмірі 101,7 відсотків. В порівнянні з минулим роком це більше 6,8 відсотки або на 16,7 млн гривень. Основними джерелами наповнення місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб 145,4 млн грн, плата за землю 43,2 млн грн, єдиний податок 42,2 млн грн, податок на нерухоме майно 3,4 млн гривень.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування забезпечено в сумі 142,7 млн грн або 97,6відс. до індикативного показника, порівняно з надходженнями аналогічного періоду минулого року показник збільшено на 6,3 млн гривень.

Голованівське управління ГУ ДПС

у Кіровоградській області

Платники податків Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області за січень - квітень 2020 року перерахували 42,2 млн гривень єдиного податку

З початку року суб'єкти малого і середнього підприємництва Голованівського управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області сплачено до місцевих скарбниць              42,2 млн грн єдиного податку, що на 5,0 млн грн більше аналогічного періоду минулого року.

Зокрема, фізичні особи-підприємці направили до бюджетів 17,6 млн грн, суб’єкти господарювання – юридичні особи перерахували 1,6 млн грн, а сільгоспвиробники                                 IV групи – 23,0 млн гривень.

Слід зазначити, що Законом України від 30.03.2020 №540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)» внесено зміни до пункту 291.4 Податкового кодексу України, відповідно до яких збільшено обсяги доходів для фізичних осіб – підприємців платників єдиного податку.

Зокрема, для спрощенців І групи (підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торгівельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню) обсяг доходу встановлено у розмірі 1 млн грн замість 300 тис гривень.

Для спрощенців ІІ групи (підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у т.ч. побутових платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними в трудових відносинах одночасно не перевищує 10 осіб) – обсяг доходу встановлено у розмірі 5 млн грн замість 1,5 млн гривень.

Для спрощенців ІІІ групи (підприємці, не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними в трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми) – обсяг доходу встановлено у             розмірі 7 млн грн замість 5 млн гривень. 

Голованівське управління ГУ ДПС у 

Кіровоградській області 

Увага, «гаряча лінія»!

Голованівське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що протягом травня 2020 року будуть проведені сеанси телефонного зв’язку «гаряча лінія» з наступної тематики:

- 12 травня з 11.00 до 12.00 год. у Благовіщенській ДПІ Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області на тему: «Декларування доходів громадян, отриманих у 2019 році» на запитання громадян відповідатиме начальник Благовіщенської ДПІ Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Наталія КОЖУХІВСЬКА за телефоном (05259) 2-13-76;

- 14 травня з 11.00 до 12.00 год. на тему: «Погашення податкового боргу з податків, зборів та єдиного внеску» на запитання громадян відповідатиме завідувач сектору по роботі з податковим боргом Голованівського управління ГУ ДПС у Кіровоградській області Людмила МАСЛІГАН за телефоном (05252) 2-24-06.

 

Голованівське управління ГУ ДПС у

Кіровоградській області 

 

 

Важливо!

Всі документи

 

Новини

Всі новини

 

Президент УкраїниВерховна рада УкраїниУрядовий порталКіровоградська обласна рада