Голованівська районна рада
Герб Голованівського району

ГОЛОВАНІВСЬКА
РАЙОННА РАДА

Голованівськ, вул.Соборна, 48
тел. (05252) 2-19-84
E-mail: holovanivsk_rada@ukr.net

 

Нововведення Закону України №466: Зміни щодо податкової знижки

 

Голованівська ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області звертає увагу громадян, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2019 року, що термін подання відповідної декларації встановлено до 31.12.2020 року.

 

Відповідно до нововведень, передбачених Законом України від 16 січня 2020 року №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни до Податкового кодексу України в частині документального підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки (п.166.2 ст.166 ПКУ).

Так, відповідно до вказаних змін, уточнено перелік документів, які підтверджують витрати, що включаються до складу податкової знижки (платіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копії договорів за їх наявності, в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, услуг) і строк оплати за такі товари (роботи услуги).

Також встановлено, що копії зазначених документів (крім електронних розрахункових документів) надаються разом з декларацією про майновий стан і доходи, а оригінали цих документів підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого ПКУ.

У разі, якщо відповідні документи підтверджені електронним розрахунковим документом, платник податків зазначає в податковій декларації лише реквізити електронного розрахункового документа.

Голованівська ДПІ ГУ ДПС

у Кіровоградській області

 

Увага, «гаряча лінія» для платників податків

Благовіщенського, Вільшанського та Голованівського районів!

 

Територіальний відділ організації роботи організаційно-розпорядчого управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що у листопаді 2020 року будуть проведені сеанси телефонного зв’язку «гаряча лінія» з наступної тематики:  

- 12 листопада з 11 до 12 години на тему: «Застосування права громадян на податкову знижку» на запитання відповідатиме головний державний ревізор-інспектор Голованівського відділу податків і зборів з фізичних осіб управління податкового адміністрування Головного управління ДПС у Кіровоградській області Тетяна ГОНЧАРЕНКО за телефоном (05252) 2-24-86. 

- 24 листопада з 10 до 11 години на теми: «Про внесення змін до Податкового кодексу України внесених Законом України №466» та «Порядок застосування програмного РРО» на запитання громадян відповідатиме начальник Благовіщенської ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області Наталія КОЖУХІВСЬКА за телефоном (05259) 2-17-95. 

- 24 листопада з 10 до 11 години на тему: «Порядок реєстрації програмних РРО» на запитання громадян відповідатиме головний державний інспектор Вільшанської ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області Ірина НЄДЄЛКОВА за телефоном (05250) 9-73-55. 

 

Територіальний відділ організації роботи

організаційно-розпорядчого управління

ГУ ДПС у Кіровоградській області

Платниками податків Благовіщенського, Вільшанського, Гайворонського, Голованівського, Добровеличківського та Новоархангельського районів перераховано до Зведеного бюджету 1273,1 мільйонів гривень

 

Впродовж січня-жовтня 2020 року платники території обслуговування Благовіщенського, Вільшанського, Гайворонського, Голованівського, Добровеличківського та Новоархангельського районах перерахували до Державного бюджету 544,1 мільйонів гривень податків та зборів, що становить 112,4 відс. до доведеного завдання. У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року надходження збільшились на 15,7 відс., або на 85,9 млн гривень. Найбільшу питому вагу в надходженнях склали: податок на додану вартість – 304,2 млн грн., податок на доходи фізичних осіб – 141,9 млн грн, військовий збір – 40,6 млн грн, податок на прибуток – 19,8 млн гривень.

За період з січень – жовтень 2020 року до місцевих бюджетів мобілізовано надходжень у сумі 729,0 млн грн податків і зборів, що становить 106,8 відсотків до доведеного завдання. У порівнянні з минулим роком це більше 7,0 відсотки або на 51,7 млн гривень. Основними джерелами наповнення місцевих бюджетів є: податок на доходи фізичних осіб 424,2 млн грн, плата за землю 146,7 млн грн, єдиний податок 119,1 млн грн, податок на нерухоме майно 9,5 млн гривень.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування забезпечено в сумі 394,3 млн грн або 94,8 відс. до індикативного показника, порівняно з надходженнями аналогічного періоду минулого року показник збільшено на 18,8 млн. гривень.

Територіальний відділ організації роботи

організаційно-розпорядчого управління

ГУ ДПС у Кіровоградській області

Надання адміністративних послуг Центром обслуговування платників Голованівської ДПІ у січні - жовтні 2020 року

 

Центром обслуговування платників Голованівської ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області протягом січня - жовтня 2020 року надано 1837 адміністративних послуг.

Найбільшою популярністю користувались послуги з видачі картки платника податків, яких упродовж січня – жовтня 2020 року надано 1086. Надано 593  відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми та джерела виплачених доходів та утриманих податків і внесено 5 відміток до паспорта громадянина України про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта. Зареєстровано 3 книги обліку розрахункових операцій та 1 розрахункових книжок.

Крім того, співробітники ЦОПу Голованівської ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області надають в телефонному режимі консультації та роз’яснення з питань податкового законодавства (05252) 2-24-06.

Звертаємо увагу платників податків, що при відвідуванні  Центру обслуговування платників необхідно дотримуватись правил рекомендованих МОЗ та надавати перевагу отриманню послуг в онлайн – режимі використовуючи можливості сервісу «Електронний кабінет».

Вхід до Електронного кабінету платника здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua.

 

Голованівська ДПІ ГУ ДПС

у Кіровоградській області

Переваги подання звітності в електронному вигляді

 

Голованівська ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що  Податковим кодексом України передбачено подання звітності в електронному вигляді і є можливим за умови отримання електронного цифрового підпису в акредитованих центрах сертифікації ключів та укладення договору з органом державної податкової служби за місцем реєстрації договору про визнання електронних документів.

Подана в електронному вигляді звітність  надійно зашифрована, вона захищена від несанкціонованих переглядів та втручань,  програмне забезпечення здійснює арифметичний контроль за показниками декларації та оперативне відстеження змін до її форм. При використанні електронного способу подання звітності використовується безпаперова технологія.

Платник податків самостійно обирає - подавати звітність в електронному вигляді в режимі он-лайн, або віднести її самостійно до територіального органу ДПС, проте для цього потрібно витратити додатковий час на відвідини податкової, можливо, постояти в черзі, а на подання звітності засобами програмного забезпечення в електронному вигляді витрачаються лічені хвилини часу, адже звітність можна подати не виходячи з офісу.

Для зручності платників на офіційному вебпорталі ДПС України функціонує безкоштовний електронний сервіс «Електронний кабінет платника», використовувати який можна цілодобово.

Зазначений сервіс надає змогу створити та надіслати до ДПС електронні документи: податкову звітність, запити на отримання інформації, заяви для реєстрацію платниками окремих податків, тощо. Крім того, платникам податків надано можливість отримати доступ до приватної частини електронного кабінету, де у режимі реального часу можна сформувати та надіслати до органів ДПС електронні документи, у тому числі податкову звітність, запити на отримання інформації, заяви для реєстрації платниками окремих податків. Тут платник у режимі реального часу може отримати доступ до особистої інформації, тобто, отримати відомості про суми отриманих доходів і утриманих податків, стан поданої звітності, стан розрахунків з бюджетом.

Так, з метою дотримання карантинних заходів, подати декларацію можна засобами електронного зв’язку, скориставшись сервісом  «Електронний кабінет»,  вхід до якого здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua або через офіційний вебпортал ДПС.

 

Голованівська ДПІ ГУ ДПС

у Кіровоградській області

 

Гаряча лінія у Голованівській ДПІ тема обговорення - законодавчі новації у запровадженні програмних РРО

 

Нещодавно у Голованівській ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо законодавчих новації у запровадженні програмних реєстраторів розрахункових операцій. На запитання платників відповідала головний державний інспектор Голованівської ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області Людмила СЕРЕДА.

Так, наведемо найактуальніші запитання та відповідні на них:

1. Як здійснюється програмування найменування товарів (послуг) в ПРРО?

Програмування товарів/послуг в ПРРО здійснюється суб’єктом господарювання/оператором (касиром) самостійно шляхом додавання товарів/послуг або шляхом імпорту даних переліку (файлу у форматі CSV), який формується згідно з інструкцією користувача ПРРО.

2. Як  можливо  перевірити чеки, що видаються ПРРО?

Пошук чеків, виданих ПРРО, можна здійснити за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua.cashregs/check.

 

3. Чи необхідно скасовувати апаратний РРО та реєструвати програмний?

Законодавчо не встановлено обмежень щодо використання суб’єктом господарювання наряду з апаратним програмного РРО.

Суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО (програмний та/або апаратний) засобами якого має намір здійснювати реєстрацію розрахункових операцій відповідно до вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

У разі, якщо суб’єкт господарювання приймає рішення використовувати програмний РРО замість апаратного, реєстрацію апаратного РРО необхідно скасувати. 

4. Чи можна заяву про реєстрацію ПРРО подати через Електронний кабінет ?

Заява про реєстрацію ПРРО може бути подана через Електронний кабінет. Для цього за допомогою особистого електронного ключа здійснюємо вхід до приватної частини Електронного кабінету. Для реєстрації ПРРО знаходимо та створюємо електронний документ за формою №1-ПРРО «Заява про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій». Заповнюємо заяву, зазначивши всі відповідні дані. При відсутності помилок, зберігаємо, підписуємо та направляємо заяву на обробку. Згодом перевіряємо отримання відповідної квитанції з інформацією «документ прийнято». Наступним кроком буде подання Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа за відповідною формою. Після успішного завершення даних операцій здійснюємо завантаження програмного забезпечення ПРРО з офіційного вебпорталу ДПС.

5.Чи може СГ самостійно створити для себе «Програмний РРО» та використовувати його у своїй діяльності?

Основними законодавчо встановленими вимогами для будь-якого ПРРО, є забезпечення виконання ним фіскальної функції через фіскальний сервер контролюючого органу та обов’язкове включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій. Якщо ці умови виконуються ПРРО, то такий ПРРО може застосовуватись для проведення розрахункових операцій не залежно від того, хто його виробник.

Голованівська ДПІ ГУ ДПС

у Кіровоградській області

 

екларування 2020: Податкова знижка за витратами, понесеними фізичною особою на лікування

 

Голованівська ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області звертає увагу, що до переліку витрат, дозволених до включення до податкової знижки відповідно до п.п.166.3.4 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), включається сума коштів, сплачених платником податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) на користь закладів охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, у тому числі для придбання ліків (донорських компонентів, протезно-ортопедичних пристосувань, виробів медичного призначення для індивідуального користування осіб з інвалідністю), а також сума коштів, сплачених платником податку, визнаного в установленому порядку особою з інвалідністю, на користь протезно-ортопедичних підприємств, реабілітаційних установ для компенсації вартості платних послуг з реабілітації, технічних та інших засобів реабілітації, наданих такому платнику податку або його дитині з інвалідністю у розмірах, що не перекриваються виплатами з фондів загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування, крім:

а) косметичного лікування або косметичної хірургії, включаючи косметичне протезування, не пов’язаних з медичними показаннями, водолікування та геліотерапії, не пов’язаних з лікуванням хронічних захворювань;

б) протезування зубів з використанням дорогоцінних металів, порцеляни та гальванопластики;

в) абортів (крім абортів, які проводяться за медичними показаннями або коли вагітність стала наслідком зґвалтування);

г) операцій із зміни статі;

ґ) лікування венеричних захворювань (крім СНІДу та венеричних захворювань, причиною яких є побутове зараження або зґвалтування);

д) лікування тютюнової чи алкогольної залежності;

е) придбання ліків, медичних засобів та пристосувань, оплати вартості медичних послуг, які не включено до переліку життєво необхідних, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 1 розділу ХІХ ПКУ встановлено, що п.п. 166.3.4 п. 166.3 ст. 166 ПКУ набирає чинності з 01 січня року, наступного за роком, у якому набере чинність закон про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування.

Станом на 01 січня 2020 року закон про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування чинності не набрав, тому податкова знижка по витратах, понесених платником податку на користь закладів охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена сім’ї першого ступеня споріднення (п.п. 166.3.4 п. 166.3 ст. 166 ПКУ), за наслідками 2019 року платникам не надається.

Голованівська ДПІ ГУ ДПС

у Кіровоградській області

 

 

Важливо!

Всі документи

 

Новини

Всі новини

 

Президент УкраїниВерховна рада УкраїниУрядовий порталКіровоградська обласна рада