Голованівська районна рада
Герб Голованівського району

ГОЛОВАНІВСЬКА
РАЙОННА РАДА

Голованівськ, вул.Соборна, 48
тел.(05252) 2-19-84
E-mail: golovrada@ukrpost.ua

За перше півріччя 2019 року платниками податків

Голованівського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області сплачено 614,5 мільйонів гривень податків і зборів

 

За перше півріччя 2019 року платниками податків підпорядкованої території обслуговування Голованівського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області до Зведеного бюджету сплачено 614,5 мільйонів гривень податків, зборів та інших обов’язкових платежів. У порівнянні з аналогічним періодом попереднього року сума надходжень збільшилась на 124,9 відсотки, або 122,5 млн. гривень.

 

До Державного бюджету протягом січня – червня 2019 року перераховано 261,2 мільйонів гривень в тому числі бюджетоформуючими податками: податку на прибуток – 11,2 млн. грн., податку на додану вартість – 140,4 млн. грн., податку на доходи фізичних осіб – 74,4 млн. гривень. У порівнянні з аналогічним періодом 2018 року надходження збільшились на 66,2 млн. грн., або 133,9 відсотки.

До Місцевих бюджетів впродовж січня - червня 2019 року мобілізовано надходжень у сумі 353,3млн.грн. податків і зборів, чим зумовлено виконання доведених бюджетних призначень у розмірі 107,5 відсотків. В порівнянні з минулим роком це більше на 56,4млн.грн. або на 119,0 відсотки. Основними джерелами наповнення місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб 220,3млн.грн., плата за землю 67,3млн.грн., єдиний податок 47,2млн.грн., податок на нерухоме майно 3,5 млн. гривень.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування забезпечено в сумі 220,3млн.грн. або 108,0відс. до індикативного показника, порівняно з надходженнями аналогічного періоду минулого року показник збільшено на 41,0млн. гривень.

 

 

 

 

 

Спільний кущовий семінар для підтримки розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації у 2019 році

 

Днями, фіскальна служба Голованівського району взяла участь в кущовому семінарі, що проводився Департаментом агропромислового розвитку Кіровоградської обласної державної адміністрації з головами фермерських господарств Голованівського, Гайворонського, Благовіщенського, Вільшанського та Добровеличківського районів. Метою проведення такої зустрічі було роз’яснення законодавства щодо державної підтримки розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації у 2019 році.

В засіданні взяв участь завідувач сектору контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Голованівського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області Антон Коверга, який роз’яснив присутнім основні аспекти щодо ліцензування діяльності суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним.

На завершення заходу відбулася дискусія щодо доцільності внесення змін до нормативної бази щодо ліцензування зберігання пального, які б спростили або зробили б більш зрозумілим процес отримання ліцензії на зберігання пального.

 

До уваги платників податків, які здійснюють реалізацію пального, або спирту етилового

Голованівське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що Законом України від 23.11.2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни до Податкового кодексу України (далі - ПКУ), згідно яких  з 1 січня 2019 року розширено поняття платника акцизного податку.

Так, згідно з підпунктом 212.1.15 ПКУ платником акцизного податку є особа (фізична та юридична, у тому числі особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юридичної особи), яка реалізує пальне або спирт етиловий. Такі особи підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку у Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб та за місцем проживання фізичних осіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального або спирту етилового (пп.212.3.4 ПКУ).

Крім того, згідно внесених змін поняття акцизного складу викладено в новій редакції. Відповідно до п.п.14.1.6 ПКУ, акцизний склад - це:

а) спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі - приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів;

б) приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

У новій редакції також викладено поняття розпорядника акцизного складу та доповнено поняттями:

-         акцизного складу пересувного,

-         розпорядника акцизного складу пересувного.

Звертаємо увагу, що реєстрація платників акцизного податку-розпорядників акцизних складів/акцизних складів пересувних, акцизних складів/акцизних складів пересувних здійснюється з 1 травня 2019 року.

Особи, які вже зареєстровані платниками з реалізації пального зобов’язані з 1 травня 2019 року до 1 червня 2019 року зареєструвати в СЕАРП та СЕ усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники  будуть станом на 1 липня 2019 року.

Суб’єкти господарювання, які відповідатимуть визначенню платників з реалізації пального з 1 липня 2019 року, зобов’язані до 1 липня 2019 року:

-         зареєструватися платниками податку;

-         зареєструвати в СЕАРП та СЕ усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 1 липня 2019 року.

Крім цього, Голованівське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області звертає увагу, що всі платники акцизного податку, які мають справу з виробництвом, переробкою, змішуванням, реалізацією пального, спирту етилового та горілчаних виробів повинні придбати до 01.07.2019 ліцензію на здійснення виробництва, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним.

Отримати консультацію та інформацію стосовно змін з акцизного податку можна за телефоном: (05252) 2-24-06.

Голованівське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області 

 

Увага! Запроваджується ліцензування з виробництва, зберігання,

оптової та роздрібної торгівлі паливом

 

Голованівське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що відповідно до норм Закону України від 23.11.2018 року №2628-VІІІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів ” з 01 липня 2019 року запроваджується ліцензування з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі паливом.

Під ліцензування підпадають суб'єкти господарювання, які є власниками або користувачами місць, де вони здійснюють діяльність з виробництва, зберігання пального (власного або отриманого на зберігання від інших осіб), оптової та роздрібної торгівлі пальним. Також ліцензування потрібно суб'єктам господарювання, які здійснюють оптову торгівлю пальним без наявності у них відповідних місць торгівлі.

Ліцензії на право виробництва пального, на право роздрібної, оптової  торгівлі пальним, на право зберігання пального видаються, призупиняються та анулюються  органами державної фіскальної служби України. Річна плата за ліцензії становить від 780 до 10000 гривень, в залежності від її виду. Всі ці ліцензії видаються терміном на п’ять років, а сплата за них справляється щорічно. Штрафна санкція за виробництво пального без наявності ліцензії - 1 000 000 грн; за роздрібну торгівлю пальним без наявності ліцензії - 250 000 гривень; за відсутності у ліцензіата місць оптової торгівлі пальним - 10 000 грн за кожне таке місце; за оптову торгівлю пальним або зберігання пального без наявності ліцензії - 500 000 гривень. 

Також нагадуємо, що відповідно до пункту 22 підрозділу 5 розділу XX Податкового кодексу України суб’єкти господарювання, які з 01.07.2019 року відповідатимуть визначенню «платник акцизного податку», зобов’язані були з 1 травня 2019 року до 1 червня 2019 року зареєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 1 липня 2019 року. До 1 липня 2019 року повинні зареєструватися платниками податку та зареєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 1 липня 2019 року. А також протягом 20 календарних днів, починаючи з 1 липня 2019 року, повинні подати до контролюючого органу акт проведення інвентаризації обсягів залишків спирту етилового станом на початок дня 1 липня 2019 року із зазначенням адрес об’єктів, на яких зберігаються відповідні обсяги залишків спирту етилового, перелік резервуарів, в яких зберігаються обсяги залишків спирту етилового, їх технічних параметрів (фізична місткість, що відповідає технічним паспортам), правовстановлюючих документів на відповідні об’єкти та документів, що засвідчують правові підстави експлуатації таких об'єктів.

Слід відмітити, що 06.06.2019 р. Верховна Рада України прийняла Закон України, яким були внесені зміни дт ст.18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньясного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Так, ст.18 Закону було доповнено ч.22, відповідно до якої: «До суб'єктів господарювання не застосовується фінансова санкція у вигляді штрафу, передбачена статтею 17 цього Закону, у разі зберігання пального до 31 грудня 2019 року без наявності відповідної ліцензії».

За більш детальною інформацією та конкретних ситуаціях слід звертатися до сектору контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Голованівське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області за номером телефону: (05252) 2-24-06.

 

Операція «Урожай» на території Кіровоградської області

 

Голованівське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області звертає увагу сільськогосподарських товаровиробників та громадян, які є власниками земельних ділянок площею понад 2 га та власними силами обробляють такі земельні ділянки для отримання доходу. На території Кіровоградської області триває операція «Урожай». Даний захід спрямований на упередження схем ухилення від оподаткування суб’єктами господарювання сільськогосподарського напрямку, залучення до декларування, легалізацію доходів громадян, виявлення неоформлених найманих працівників, підвищення рівня виплати заробітної плати та забезпечення повноти нарахування й сплати податків. 

Впродовж операції «Урожай» проводиться комплекс контрольних заходів за виплатою заробітної плати працівникам, зайнятим у сфері сільського господарства, на всіх етапах виробництва (починаючи з посівної кампанії, обробки, збирання урожаю, закінчуючи реалізацією сільськогосподарської продукції).

Націлена дана операція на виявлення працівників, які неофіційно, без законних на те підстав, працюють у фермерів та інших сільгоспвиробників на зборі врожаїв. Особливої актуальності набуває це в жнива, коли для збирання врожаю додатково залучаються комбайнери, механізатори і ті, хто безпосередньо працює в полях.

В рамках операції «Урожай» органами фіскальної служби забезпечуватиметься також співпраця з територіальними органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

 

Шановні фермери та сільгосптоваровиробники! Неухильне виконання під час провадження діяльності вимог чинного законодавства, яке регулює земельні відносини, питання оподаткування, оформлення використання та оплати найманої праці, сумлінна сплата податків - приведе в майбутньому до підвищення рівня життя та соціальних стандартів всіх громадян нашої країни.

 

 

Важливо!

Всі документи

 

Новини

Всі новини

 

Президент УкраїниВерховна рада УкраїниУрядовий порталКіровоградська обласна рада