Депутати Побузької селищної ради перші в районі розглянули ініціативу щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Участь у засіданні взяв голова районної ради  О. Чушкін

6 липня 2015року голова районної ради Олексій Чушкін взяв участь у засіданні позачергової ХLІV сесії Побузької селищної ради VІ скликання. На розгляд пленарного засідання було винесено одне питання – Про розгляд звернення ініціативної групи смт Побузьке щодо добровільного об’єднання територіальних громад.

Звертаючись до депутатів, Побузький селищний голова Сергій Слободянюк зазначив, що дане питання виникло не випадково.

-         Наприкінці минулого тижня в районній державній адміністрації головам сільських та селищних рад району наполегливо рекомендували підписати угоду, згідно якої вони погоджуються  з умовами добровільного об’єднання територіальних громад під робочою назвою «Один район – одна громада». Взяти на себе таку відповідальність не порадившись з депутатським корпусом я не міг, тому відмовився від цієї пропозиції, - наголосив селищний голова.

Звернення ініціативної групи селища до депутатів Побузької селищної ради містило пропозицію розглянути на пленарному засіданні селищної ради питання добровільного об’єднання територіальних громад з суміжними територіальними громадами   в територіальну громаду з центром у селищі Побузьке.

Обговоривши дане питання, депутати одноголосно підтримали проект рішення.

Звертаючись до депутатів селищної ради, Олексій Чушкін зауважив, що процес децентралізації влади не простий і займе більше двох років, протягом яких потрібно прийняти близько 500 законодавчих актів. Але те, що він необхідний, ні в кого не викликає сумнівів. Адже застарілу та не  ефективну модель органів місцевого самоврядування, яку ми маємо на сьогодні, потрібно змінювати. І те, що нам сьогодні пропонує Президент, відповідає загальноприйнятним європейським стандартам. Тож об’єднання територіальним громад заради ефективного  державотворення – справа вкрай необхідна але до неї потрібно підходити виважено, враховуючи інтереси кожного суб’єкта.

По закінченню пленарного засідання голова районної ради провів бесіду з окремими депутатами Побузької селищної ради, які порушували наболіли питання: відновлення роботи Побузького хлібозаводу, ремонту доріг між селами, аварійного стану кухні та їдальні Побузької загальноосвітньої школи, ремонту музичної школи та належного функціонування медичного закладу.