Депутати постійної комісії з питань освіти обговорювали стан виконання програми підтримки хореографії та розвитку масового танцювального руху

27 березня 2015року члени постійної комісії з питань освіти, культури, спорту, молодіжної політики та у справах сім’ї заслуховували звіт начальника відділу культури, туризму та культурної спадщини райдержадміністрації Т. Піщик щодо стану виконання районної програми підтримки хореографії та розвитку масового танцювального руху на період до 2015року.

Так, розвиток хореографії у Голованівькому районі представлений у Голованівській дитячій школі мистецтв, де діє хореографічний відділ, у якому навчається 55 дітей  та Будинку дитячої та юнацької творчості, де діє 5 хореографічних  груп, у яких займається 75 осіб.

На базі хореографічного відділу Голованівської дитячої школи мистецтв створено чотири хореографічних колективи «Дивокрай», «Сяйво», «Джерельце», «Веселкова мрія». На базі Будинку дитячої та юнацької творчості створено  хореографічні колективи «Еслер», «Проліски», «Малятко» (на базі дитячого садка).

Хореографічні колективи Голованівської дитячої школи мистецтв беруть активну участь у Міжнародних, Всеукраїнських,  обласних конкурсах та приймають активну участь у районних культурно – мистецьких заходах, святкових концертах, районних фестивалях «Мистецькі зірочки Голованівщини», організовують показові виступи, флеш – моби.

Районна програма підтримки хореографії  не фінансувалася. Пошиття костюмів та участь у конкурсах здійснювалася за рахунок спонсорів та батьків.

Цього ж дня  своє засідання провела постійна комісія районної ради з питань промисловості, енергетики, будівництва, транспорту, зв’язку, підприємництва та регуляторної політики.

Депутати детально розглянули питання щодо стану  виконання програми енергоефективності району на 2012-2015роки. З даного питання звітувала перший заступник голови райдержадміністрації Ірина Артвіх, яка  надала вичерну інформацію щодо стану виконання програми. "Так в районі проводилася робота щодо впровадження заходів з енергозбереження. Виробництво альтернативних видів джерел енергії (пелети) здійснюють виробники ТОВ «Відродження» та ТОВ «РапсоДія». Даними підприємствами придбано механізми гранулятори по виготовленню пелетів із відходів (лушпиння) соняшника, і за 2014 рік виготовлено 7362 т, та від початку 2015 року 1685 т. пелетів.

У закладах соціальної інфраструктури в минулих роках встановлено і запущено котли, які працюють на альтернативних видах палива і мають високу енергоефективність. Підприємство ПП «АВКУБІ» за власний рахунок провело реконструкцію котелень та опалювальної системи. Такі котли працюють в НВК «Голованівській ЗШ І-ІІІ ст. ім. Т. Г. Шевченка» - гімназії, Побузькій ЗШ І-ІІІ ст., НВК «Перегонівській ЗШ І-ІІІ ст. - ДНЗ» та Голованівській ЦРЛ, Троянській амбулаторії, Голованівський РБК, Межирічківська, Молдовська ЗОШ.

Продаж теплової енергії здійснює дане підприємство за ціною 824,08 грн. за 1 Гкал. (без ПДВ) згідно постанови від 18.12.2014 року №834, (в попередньому році -717 грн. за 1 Гкал. згідно  постанови від 20 грудня 2012 року №1681.) Тариф встановлює Національна комісія регулювання електроенергетики України. Тариф встановлюється окремо для кожного підприємства на 1 рік.

Проводилося утеплення стелі, заміна вікон, дверей, реконструкцію котельні та встановлено енергоефективні, заміна вікон та дверей на енергоефективні у приймальному, пологовому відділеннях та у харчоблоці Голованівської ЦРЛ, встановлення енергоефективних вікон у дитячому садку в с. Межирічка та с.Молдовка, встановлення енергоефективних вікон у спортивному залі у Клинівській   ЗШ І-ІІІ ст., також реконструкція котельні та системи опалення Побузької селищної лікарні, встановлення енергозберігаючого котла в Межирічківській ЗОШ І – ІІІ ст., замінено вікна на енергозберігаючі в НВК «Перегонівський ЗШ І-ІІІ ст. - ДНЗ»

Продовжується поступова заміна ламп на більш енергоефективні. Проводяться інші заходи для дотримання розпорядниками бюджетних коштів лімітів споживання енергоносіїв.

Проведений ремонт, реконструкція системи опалення заміна вікон та дверей на енергоефективні у Троянському дитячому садку у травні 2014 року за спонсорські кошти АФ «Хлібороб»  в сумі 100 тис. грн.

Також за спонсорські кошти замінені вікна на енергоефективні в дитячому садку в с. Грузьке. В  січні 2014 року в НВК «Молдовська ЗОШ» провела заміну  енергоефективного котла, та чистку системи опалення. У квітні 2014 проведена заміна 4-х енергоефективних вікон (ІІ – 6,4 тис. грн), 1 енергозберігаючі двері (ІІ – 1,6 тис. грн.. ) в  НВК «Перегонівській ЗШ І-ІІІ ст. - ДНЗ» за спонсорські кошти. Встановлено 2 енергозберігаючі вікна за спонсорські кошти і в Лебединській  ЗШ І-ІІІ ст. (ІІ – 4,5 тис.грн.).

Від початку 2015 року у Перегонівському будинку пристарілих було проведено заміну 4 віконних блоків на енергоефективні на суму 10 тисяч гривень.

Сільськогосподарські товариства впроваджували облік електроенергії лічильниками з таймерами для роздільного обліку електроенергії за кошти підприємства. Енергоефективність (ПЕР у натур. од)- 0,3 кВт.

Замінювали електролампи  накалювання на люмінесцентні за власні кошти. Деякі з господарств придбали і встановили лічильники мотогодин для контролю витрат палива.

Подальше запровадження сучасних паливних систем та технологій дозволить в майбутньому досягти більшої економії коштів, а також сприятиме створенню нових робочих місць та зміцненню енергетичної незалежності Голованівського району та України в цілому".