Голова районної ради О. Чушкін провів нараду з головами профспілкових організацій освіти району щодо невиплати педагогічним працівникам надбавки за престижність праці

5 листопада 2014року голова районної ради О. Чушкін провів робочу нараду з головами  профспілкових організацій освіти району на чолі з в.о. начальника відділу освіти райдержадміністрації Н. Поповою та за участю  заступника голови райдержадміністрації О. Бугаєнко, начальника фінансового управління райдержадміністрації В. Дударя, голови постійної комісії районної ради з питань освіти В. Піскорського.

Метою наради було обговорення ситуації з невиплатою педагогічним працівникам району надбавки за престижність праці.

Олексій Чушкін детально роз’яснив присутнім систему фінансування закладів освіти району, проаналізував передбачені районним бюджетом ­видатки на заробітну плату, харчування та  енергоносії. Увагу педагогів було акцентовано на тому, що у березні місяці цього року були внесені зміни до Державного бюджету України в результаті цього внесено зміни до районного бюджету,   обсяг якого зменшено на 4,6млн.грн. Бюджет галузі «освіта» зменшено на 1,0млн. грн. Внаслідок чого   не маємо змоги фінансувати дані доплати.

Разом з тим, Олексій Іванович зазначив, що районна влада розуміє проблему. «Ми не монстри, які хочемо зекономити на педагогах, ми бачимо реальний стан речей, тому у грудні місяці  повернемося до розгляду цього питання, якщо буде вивільнено якийсь ресурс, то ми готові виплатити педагогам надбавку за престижність».

Також головами профспілок піднімалось питання про невиплату відряджу вальних педагогічним працівникам ще з 2012року.

Голова районної ради звернувся до  начальника фінансового управління райдержадміністрації В. Дударя з проханням  розпочати виплату відряджу вальних, які зареєстровані у управлінні Державного казначейства згідно  кошторисних призначень.

Підсумовуючи нараду, Олексій Іванович відмітив, що в Голованівському районі збережена мережа освітніх закладів ще з радянських часів, на відміну від других районів області та України в цілому. Тому така проблема буде існувати і надалі. Необхідно проводити роз’яснювальну роботу з педагогічними колективами, населенням, де маємо школи по 10-20 учнів щодо  оптимізації освітніх закладів.