На ІV сесії Голованівської районної ради затверджено  ряд програм та заслухано звіт керівника комунального підприємства

26 лютого 2016року в залі засідань районної ради під головуванням голови районної ради Богдана Кучмія відбулось пленарне засідання ІV сесії VІІ скликання. Участь у засіданні взяли 32 депутати районної ради, керівники установ та організацій району, сільські та селищні голови, представники засобів масової інформації, громадськість.

На початку роботи, голова районної ради повідомив, що у зв’язку з внесенням змін до статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо поіменних голосувань, голосування з питань порядку денного, а також з процедурних питань, що вимагають вирішення радою, буде здійснюватися шляхом відкритого поіменного голосування, окрім випадків, в яких рішення приймається таємним голосуванням. При реєстрації депутатам  роздані картки з відповідним порядковим номером. Депутат голосує шляхом підняття картки та цей факт фіксується в таблиці для поіменного голосування.

Депутати затвердили порядок денний сесії виключивши питання: «Про звернення депутатів Голованівської районної ради», «Про оптимізацію стаціонарного ліжкового фонду Голованівської центральної районної лікарні та філії Голованівської центральної районної лікарні в смт Побузьке» та  включивши питання: «Про звіт головного редактора РКП РВО «Вісник Голованівщини» Чушкіної Н.В.», «Про внесення змін до рішення районної ради «Про районний бюджет на 2016рік».

Так, на сесії прийнято ряд програм: «Дитяче харчування», «Розвитку малого і середнього підприємництва», «Захисту населення району від іонізуючого випромінювання», «Профілактики та боротьби з африканською чумою свиней», «Попередження росту рецидивної злочинності», «Профілактики злочинності».

Депутати затвердили план роботи районної ради на 2016рік. Розглянули та підтримали рішення  з питань комунальної власності, а саме: надали дозвіл відділу культури, туризму та культурної спадщини Голованівської райдержадміністрації на передачу в безоплатне користування Голованівській районній спілці ветеранів Афганістану частини нежитлового приміщення комунального закладу "Голованівський районний будинок культури" загальною площею 15,1 кв.м.; дозволили відділу освіти, молоді та спорту Голованівської райдержадміінстрації надавати в тимчасове платне користування протягом 1 року АФ "Хлібороб" у формі ТОВ нерухоме майно спільної власності територіальних громад сіл та селищ району - частину нежитлового приміщення Наливайківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів (спортивний зал) загальною площею 153кв.м. для проведення навчально-тренувальних занать, спортивних змаганьта надали пільгу по сплаті орендної плати у розмірі 1 гривні за 1 кв.м. в місяць; надали дозвіл КЗ "Голованівський центр первинної медико-санітарної допомоги" на передачу в оренду Територіальному медичному об’єднанню "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Кіровоградській області" нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл та селищ району - частини нежитлового приміщення загальною площею 59,47кв.м. в с. Перегонівка та надали пільгу по сплаті орендної плати , встановивши у розмірі 1 гривні в рік.

У ході засідання, депутати заслухали звіт головного редактора  РКП РВО "Вісник Голованівщини" Н. Чушкіної  про фінансову-господарську діяльність підприємства за період з 2012-2015роки. Питання щодо реформування районної газети «Вісник Голованівщини» не було підтримано депутатами.

З огляду на те, що на пленарному засіданні були присутні  громадські активісти,  які виступають проти оптимізації освітніх та медичних закладів, було заслухано представників від  ініціативної групи  філії Голованівської центральної районної лікарні в смт. Побузьке – заступника голови профкому лікарні О. Килинич та голову профкому ТОВ «ПФК» Л. Сікорську,  директорів шкіл:  Капітанської ЗОШ  - Т. Вдовиченко,  Пушківської  - Л. Рибакевич,  Лебединської – Т. Афонову. Основне прохання, що лунало у виступах це «вдумливо і ретельно приймати рішення щодо проведення оптимізації закладів, так як за цим стоять люди, які залишаться без роботи та медичного обслуговування».

В свою чергу, голова районної державної адміністрації Олег Голімбієвський запевнив: « ні одна школа в районі не буде закрита, розпочався процес загального  обговорення. Я особисто приїду в кожне село, проведу зустріч з головою села та директором школи, будемо радитися, а вже потім приймати рішення».