Обговорювали проблемні питання комунальної власності

29 травня 2015 року голова районної ради Олексій Чушкін провів нараду по питанню дострокового розірвання договору оренди з відділом Держеземагентства в Голованівському районі в зв’язку з наданням даного приміщення Голованівському райвійськкомату.

В роботі наради взяли участь заступник голови районної ради Володимир Козак, перший заступник голови районної державної адміністрації Михайло Копієвський, начальник фінансового управління районної державної адміністрації Василь Дудар, начальник відділу Держземагентства в Голованівському районі Ігор Рибак, районний військовий комісар Олег Сергєєв та начальник фінансово-господарського відділу виконавчого апарату районної ради Людмила Очеретіна.

3 квітня 2015 року районною радою було прийняте рішення № 502 «Про передачу в безоплатне користування (позичку) цілісного майнового комплексу Голованівському районному військовому комісаріату», яким було доручено голові районної ради укласти договір позички з Голованівським районним військовим комісаріатом після розірвання договору оренди нежитлового приміщення з відділом Держземагентства в Голованівському районі. На пропозицію районної ради про розірвання договору оренди за взаємною згодою, відділ Держземагентства відмовляє  наголошуючи на тому, що орендар вправі згідно чинного законодавства залишити за собою проведені ним поліпшення, а якщо вони не можуть бути відокремлені від майна орендодавець зобов’язаний компенсувати йому зазначені кошти.

В результаті обговорення даного питання голова районної ради запропонував відділу Держземагентства здійснити оцінку вказаного майна із залученням відомчої контрольно-ревізійної служби та в термін до 15 травня визначитись із вартістю відшкодування і подати відповідне клопотання на розгляд постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансової діяльності, власності, ефективного використання майна, приватизації та соціально-економічного розвитку для подальшого розгляду питання на позачерговій сесії районної ради. В разі не вирішення проблеми, на розгляд сесії буде винесено питання про звернення до суду з позовом щодо розірвання договору оренди.

Перший заступник голови районної державної адміністрації  Михайло Копієвський наголосив: «При вирішенні даного питання необхідно виходити з державницьких позицій. Наш обов’язок забезпечити проведення мобілізації з метою підтримання обороноздатності держави.».

На прохання начальника відділу Держземагентства у Голованівському районі, голова районної ради доручив виконавчому апарату районної ради підготувати та надіслати листа до головного управління Держземагентства в Кіровоградській області щодо вирішення даного питання та направлення експерта для проведення оцінки невід’ємних частин майна.