Обговорювали питання щодо управління об

11 вересня голова районної ради Олексій Чушкін провів робочу нараду з керівниками установ та організації, які є балансоутримувачами об’єктів спільної власності територіальних громад сіл та селищ району.

Розпочав нараду Олексій Чушкін, який наголосив на важливості та актуальності теми наради щодо врегулювання питань комунальної власності.

Начальник юридичного відділу виконавчого апарату районної ради Алла Ковтун проінформувала про основні вимоги Закону України «Про оренду державного та комунального майна» та рішення районної ради «Про управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл та селищ району», яке прийняте на вимогу даного Закону. Зокрема, вона повідомила про порядок призначення керівників установ, підприємств, організацій спільної власності територіальних громад сіл та селищ району, про затвердження та внесення змін до установчих документів, про порядок надання в оренду та списання основних засобів об’єктів спільної власності територіальних громад сіл та селищ району.

Процедуру обрахування орендної плати, її сплату та відшкодування витрат за утримання висвітлила начальник фінансово-господарського управління виконавчого апарату районної ради Людмила Очеретіна.

Підводячи підсумки наради, голова районної ради закликав керівників переглянути свої установчі документи з метою приведення їх у відповідність до чинного законодавства та приймати рішення щодо управління комунальною власністю району згідно чинного законодавства та наголосив: «Питання комунальної власності потребують законодавчого врегулювання. Закон України «Про оренду державного та комунального майна» регулює організаційні відносини, пов"язані з передачею в оренду майна державних підприємств, установ та організацій, а районною радою згідно цього закону прийняті  нормативні акти, вимоги яких  ми повинні дотримуватись, для того щоб убезпечити себе від можливих протиправних дій».