Підсумовано роботу за тиждень

13 лютого 2015 року відбулася нарада з сільськими та  селищними головами, керівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації та територіальних міністерств та відомств України.  Провели нараду голова районної ради Олексій Чушкін та перший заступник голови районної державної адміністрації Ірина Артвіх.

Голова районної ради розпочав зібрання повідомленням про  те, що вночі проти 12 лютого "нормандська четвірка" провела виснажливі переговори в Мінську, які завершилися лише близько 11-ї години ранку. Результатом зустрічі Петра Порошенка, Ангели Меркель, Франсуа Олланда і Володимира Путіна стала спільна декларація щодо схвалення "Комплексу заходів щодо виконання Мінських угод", прийнятих і підписаних 12 лютого 2015 року.

- Будемо сподіватись що припиняться усі бойові дії на сході країни. Але Україна взяла на себе великі зобов’язання, які потребують внесення змін до законодавчої бази та Конституції України , -  наголосив Олексій Чушкін.

А також, на нараді йшлося про ряд важливих питань, що стосуються забезпечення життєдіяльності громад  району.

Так, начальник відділу з питань юридичного забезпечення виконавчого апарату районної ради А.Ковтун надала роз’яснення щодо практичного застосування норм бюджетного законодавства, що стосується передачі закладів дошкільної освіти, сільських, селищних будинків культури, клубів та бібліотек до спільної власності територіальних громад сіл та селищ району з метою фінансування їх з районного бюджету.

Начальник фінансового управління Василь Дудар довів до відома присутніх інформацію про прийняття бюджетів сільським та селищними радами та повідомив про терміновість виплати заробітної плати працівникам соціальної інфраструктури, а саме: дитячих садків, сільських будинків культури та сільських бібліотек, які на сьогодні фінансуються за рахунок міжбюджетних трансфертів з районного бюджету бюджетам місцевого самоврядування.

Про необхідність проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок повідомила начальник Голованівського відділення Гайворонської МДПІ Тетяна Поліщук. Вона наголосила: «Так, одним із вагомих видів податкових надходжень є плата за землю. Проте в районі мають місце факти коли відсутня грошова оцінка або сільськогосподарські угіддя використовуються  без договорів оренди, що суперечить вимогам чинного законодавства. У зв’язку з відсутністю бази оподаткування землі для обрахування земельного податку та орендної плати необхідно провести грошову оцінку земельних ділянок та прийняти рішення про надання земельних ділянок з орієнтовною ставкою орендної плати у відсотках». А також, начальник відділення оприлюднила графік виїздів спеціалістів Голованівського відділення для проведення декларування доходів громадян.

Розглянули питання щодо стану цивільного захисту населення та готовність захисних споруд. На даний час в районі є 49 захисних споруд. Єдині вимоги,  які є обов'язковими  для виконання  при утриманні захисних споруд цивільної оборони (сховищ і протирадіаційних укриттів) у мирний час передбачені в Інструкції щодо утримання захисних споруд цивільної оборони у мирний час, яка затверджена наказом Міністерством України з питань надзвичайних ситуацій від 9 жовтня 2006 року № 653. Відсутні захисні споруди  в селах Липовеньке, Вербове, Семидуби.

Голова районної ради запропонував провести відповідні заходи в даних населених пунктах на місцях з метою виявлення інших приміщень, які можна переобладнати та використати як  захисні споруди.

Перед присутніми виступив заступник військового комісара району Валерій Іванович з інформацію щодо проведення мобілізаційних заходів.

Підсумовуючи нараду, Олексій Чушкін проінформував присутніх про проведені переговори з начальником департаменту з соціальних питань групи компанії «Кернел» Л. Андрійчук щодо визначення соціальної допомоги, яку може надати компанія. Він закликав сільських та селищних голів працювати з агроформуваннями, які знаходяться на їх територіях по питанням щодо  ремонту комунальних доріг.

Олексій Іванович зупинився на оподаткуванні об’єктів нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки. Запропонував у разі відсутності власника такого майна застосовувати процедуру щодо визнання його безхазяйним та приймати об’єкти до комунальної власності територіальних громад. А також, звернув увагу сільських, селищних голів на налагодження роботи по зібранню  допомоги учасникам АТО та їх сім’ям.