Питання порядку денного позачергової сесії розглянуто на спільному засіданні постійних комісій

15 травня 2015року  проведено спільне засідання постійних комісій районної (голови Миндаль В.С., Леонов І.О., Бербега О.В., Гайдай Р. В.)

Перед початком роботи комісій голова районної ради О. Чушкін проінформував депутатів про  необхідність проведення  позачергової ХХХVІІ сесії. Дата проведення засідання заплановано на 20 травня 2015року. Потім депутати перейшли до обговорення питань, що вносяться до порядку денного пленарного засідання.

Основна підстава проведення позачергового пленарного засідання  - необхідність внесення змін до районного бюджету, для здійснення розрахунків за енергоносії освітянських та медичних закладів, зазначив начальник фінансового управління райдержадміністрації В. Дудар. Для проведення цих розрахунків нам необхідно акумулювати кошти, що надаються як дотації з сільських та селищних бюджетів до районного бюджету на єдиний рахунок.

Депутати обговорили зміни, які пропонується внести до Порядку управління об’єктами спільної власності територіальних громад селищ та сіл району. Зміни стосуються порядку призначення та звільнення керівників підприємств, установ і організацій спільної власності району, а саме надання повноважень голові районної ради звільняти даних керівників на підставі відповідних висновків і рекомендацій відповідних профільних постійних комісій  та постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансової діяльності, власності, ефективного використання майна, приватизації та соціально-економічного розвитку  з подальшим інформуванням на пленарному засіданні сесії районної ради. В ході дискусії було запропоновано  питання щодо звільнення керівників попередньо розглядати на засіданнях усіх постійних комісій районної ради.

Члени комісій погодили внесення змін до плану роботи районної ради на 2015 рік в частині орієнтованої дати проведення пленарного засідання районної ради в ІІ кварталі 2015 року. Зокрема, в ІІ кварталі планується провести пленарне засідання 17 липня 2015 року та встановлено останній термін оприлюднення матеріалів до розгляду на засідання 19 червня 2015 року.

Депутати вкотре розглянули питання щодо розірвання договору оренди  № 12 нежитлового приміщення від 2 січня 2013 року, укладеного між районною радою та відділом Держземагентства. Нагадаємо, 3 квітня 2015 року районною радою було прийнято рішення про передачу даного приміщення в безоплатне користування (позичку) Голованівському районному військовому комісаріату та доручено голові районної ради укласти договір позички після розірвання договору оренди з відділом Держземагентства. На пропозицію районної ради щодо розірвання договору оренди за погодженням сторін, відділ Держземагенства відмовляє наголошуючи на тому, що орендар вправі згідно чинного законодавства залишити за собою проведені ним поліпшення, а якщо вони не можуть бути відокремлені від майна орендодавець зобов’язаний компенсувати йому зазначені кошти. На даний час відділ Держземагенства не надав суму, на яку були здійснені поліпшення орендованого майна.

Обговоривши дане питання депутати погодили проект рішення, згідно якого доручити голові районної ради звернутись до суду з позовною заявою про розірвання даного Договору.

При розгляді питання про затвердження Переліку закладів культури, які підлягають винесенню із переліку закладів культури базової мережі Голованівського району депутати внесли пропозицію президії до проведення пленарного засідання взяти пояснення спеціалістів відділу культури щодо доцільності та необхідності виключення із переліку даних закладів.

Депутати погодили проект рішення  про внесення змін до районної комплексної програми соціальної підтримки сімей загиблих учасників антитерористичної операції, військовослужбовців і поранених учасників АТО та вшанування пам’яті загиблих (на заходи програми додатково планується виділити 90,0 тис. грн.).