Працювала комісія з питань освіти, культури, спорту, молодіжної політики та у справах сім’ ї.

18 вересня 2015 року в кабінеті голови районної ради відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, спорту, молодіжної політики  та у справах сім’ї під головуванням голови комісії Валерія Піскорського. У роботі комісії взяв участь голова районної ради Олексій Чушкін.

Депутати розглянули проект порядку денного чергової 39 сесії районної ради, засідання якої планується провести 25 вересня 2015 року, та питання, які розглядаються комісією згідно плану роботи.

Так, члени комісії погодили проект рішення та рекомендували сесії районної ради затвердити щомісячний розмір батьківської плати за навчання у комунальних закладах «Голованівська районна дитяча школа мистецтв» та «Побузька дитяча музична школа початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу (школа естетичного виховання) системи Міністерства культури України» на 2015/2016 навчальний рік» в межах 60 – 70 гривень відповідно до спеціальностей.

Найбільш жвавого обговорення набуло питання «Про підготовку навчальних закладів району до навчального року та опалювального сезону 2015/2016 р/р», а саме питання щодо забезпечення паливом навчальних закладів. Зокрема, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Сергій Туз прозвітував про стан забезпечення вугіллям, дровами та пілетами навчальних закладів та повідомив про перехід шкіл на автономне фінансування з метою спрощення системи проведення державних закупівель, а саме придбання палива.

Голова районної ради Олексій Чушкін проінформував присутніх про стан фінансування галузі освіти та наголосив на тому, що для вирішення питання надання школам фінансової самостійності необхідно створити відповідні умови та розв’язати багато проблем.  В тому числі питання вирішити на фінансовому рівні і в разі потреби подати його на розгляд чергової сесії районної ради.

Члени комісії заслухали звіт начальника відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Сергія Туза щодо стану виконання освітянських районних програм, а саме: «Районної цільової програми розвитку позашкільної освіти та підтримки обдарованої молоді на період на 2011-2015 роки», «Освітній округ» на 2011-2015 роки, «Шкільний автобус» на 2014-2020 роки, «Вчитель» на 2014-2020 роки.

Про стан виконання районної цільової соціальної програми «Молодь Голованівщини» на 2011-2015 роки доповіла головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Наталія Гонтюк. Зокрема, вона підкреслила що це одна із програм яка постійно фінансується.

Депутати одноголосно взяли до відома подану інформацію та погодили проекти рішень з усіх питань.