Семінар-нарада з сільськими, селищними головами та бухгалтерами сільських, селищних рад

21 січня 2015 року під головуванням голови районної ради Олексія Чушкіна та першого заступника голови районної державної адміністрації Ірини Артвіх відбулась семінар - нарада з сільськими та селищними головами та бухгалтерами сільських та селищних рад. У роботі наради взяли участь: заступник голови районної державної адміністрації О.Бугаєнко, керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації та територіальних органів міністерств та відомств України.

Розпочав нараду голова районної ради Олексій Чушкін, який повідомив що нарада зібрана з метою обговорення внесених змін до Бюджетного та Податкового кодексів України.  Він зазначив: «Ситуація складається так, що при затвердженні районного бюджету на 2015 рік 100 %  забезпечити всі потреби не зможемо. Через російську військову агресію Україна втратила 20 % економіки, яка сконцентрована на окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Про це заявив прем’єр-міністр України у сесійній залі Верховної Ради під час представлення програми діяльності Кабінету Міністрів».

По питанню щодо організації роботи з сім’ями учасників АТО доповіла заступник голови районної державної адміністрації О.Бугаєнко. Вона визначила термін в який необхідно подати довідки про учасників АТО щодо місця їх знаходження для організації надання їм відповідної допомоги і звернулась з проханням до сільських, селищних голів  обов’язково запланувати кошти в бюджетах сільських, селищних рад на придбання путівок для оздоровлення дітей учасників АТО та оприлюднити інформацію на своїх територіях про те, що районний бюджет спроможний буде забезпечити безкоштовне харчування  лише для дітей пільгових категорій.

Начальник Голованівського відділення Гайворонської ОДПІ Тетяна Поліщук проінформувала присутніх про внесені зміни до Податкового кодексу України та про порядок затвердження місцевих податків і зборів. Вона повідомила про те,  що сільським, селищним радам необхідно в 2015 році затвердити слідуючі місцеві податки та збори: податок на майно, єдиний податок, акцизний податок, збір за місця для паркування транспортних засобів та туристичний збір. Статті 24 та 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та стаття 7 Податкового кодексу України надають право встановлювати податкові пільги. Тетяна Поліщук наголосила на тому, що відповідно до внесених змін органам місцевого самоврядування рекомендовано у місячний термін  з дня опублікування закону (закон опублікований 31 грудня 2014 року) переглянути та прийняти рішення щодо встановлення місцевих податків і зборів на 2015 рік.

Підсумовуючи виступ начальника відділення голова районної ради закликав сільські та селищні ради підійти до питання щодо затвердження відповідних податків і зборів серйозно та обгрунтовано, так як правильне формування та наповнення місцевих бюджетів дасть можливість місцевим радам успішно виконувати свої зобов’язання протягом року. А також, Олексій Чушкін рекомендував сільським та селищним радам не встановлювати податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки (крім того, що вже встановлений) та наголосив на обов’язковому встановленню податкових пільг для органів державної влади та органів місцевого самоврядування. А також, підтримав пропозицію щодо встановлення пільг на земельний податок комунальним підприємствам.

Наприкінці наради Олексій Чушкін повідомив що відповідно до статті 89 Бюджетного кодексу України (із змінами від 28 грудня 2014 року) фінансування закладів соціальної інфраструктури віднесено до районних бюджетів. Тому, необхідно буде провести відповідну роботу щодо передачі даних об’єктів до спільної власності територіальних громад сіл та селищ району. Але, в зв’язку з тим що Прикінцевими та перехідними положеннями передбачено можливість фінансування таких закладів в 2015 році  з бюджетів селищ та сіл, то в період І кварталу 2015 року такі видатки будуть здійснюватись за рахунок міжбюджетних трансфертів з районного бюджету органам місцевого самоврядування.