Спільне засідання постійних комісій районної ради

27 січня 2015 року відбулося спільне засідання постійних комісій районної ради, а саме: з питань освіти, культури, спорту, молодіжної політики та у справах сім’ї; з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту та соціального забезпечення населення; з питань регламенту, депутатської етики, законності, зв’язків з органами місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою; з питань аграрної політики та раціонального використання земель; з питань екології, благоустрою, торгівлі, споживчого ринку, побутового обслуговування населення та житлово-комунального господарства та з питань промисловості, енергетики, будівництва, транспорту, зв’язку, підприємництва та регуляторної політики.

У роботі комісій взяли участь заступник голови районної ради Володимир Козак, заступник голови районної державної адміністрації Ольга Бугаєнко та керівники комунальних закладів, установ, підприємств, організацій.

Депутати обговорили та погодили перелік питань, які внесені до порядку денного чергової 34 сесії районної ради.

Зокрема, начальник фінансового управління районної державної адміністрації Василь Дудар проінформував присутніх про виконання районного бюджету за 2014 рік та порядок формування районного бюджету на 2015 рік. Він повідомив про те, що згідно внесених змін до Бюджетного та Податкового кодексів України до районного бюджету на 2015 рік враховується: освітня субвенція в розмірі 32 млн.грн., медична субвенція в розмірі – 19 млн. грн. та 24 млн.грн. – податок з доходів фізичних осіб, який надходить до районного бюджету. Відповідно до статті 89 Бюджетного кодексу України фінансування видатків на утримання закладів дошкільної освіти, сільських, селищних будинків культури, клубів, бібліотек віднесено до районних бюджетів. Тому, протягом І кварталу необхідно обов’язково здійснити передачу даних закладів як юридичних осіб з комунальної власності до спільної власності територіальних громад сіл та селищ. А на даний час вказані заклади будуть фінансуватись з сільських, селищних бюджетів за рахунок міжбюджетних трансфертів з районного бюджету.

Начальник відділу освіти Михайло Коломійчук зауважив на необхідності проведення оптимізації шкіл в 2015 році. В зв’язку з внесеними змінами до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» реорганізація та ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється тільки за рішенням місцевої ради. А також, Михайло Коломійчук повідомив що педагогічним  працівникам району в 2015 році буде встановлена надбавка за престижність праці в розмірі 5 %, а плата за харчування учнів 1-4 класів з районного бюджету зменшена до 3 гривень, решта коштів буде покриватись за рахунок батьківської плати.

Заступник голови районної ради Володимир Козак рекомендував депутатам районної ради провести роз’яснювальну роботу з працівниками освіти щодо формування заробітної плати педагогічного працівника.

Начальник управління соціального захисту районної державної адміністрації Антоніна Дудник виступила по питанню щодо внесення змін до районної комплексної програми соціальної підтримки сімей загиблих учасників антитерористичної операції, військовослужбовців і поранених учасників АТО та вшанування пам’яті загиблих на 2014-2015 роки. Дані зміни передбачають включення до переліку заходів програми допомогу сім’ям поранених та учасникам АТО, які отримали контузії, каліцтва чи травми під час проведення АТО.

Депутати розглянули попередньо проекти рішень «Про план роботи районної ради на 2015 рік» та «Про передачу комунального майна в оренду».