Пріоритет діяльності влади - розвиток медицини

11 лютого 2015 року голова районної ради Олексій Чушкін та заступник голови районної державної адміністрації Ольга Бугаєнко взяли участь у роботі заключної конференції по результатам роботи медичних закладів району у 2014 році, яка відбулась в комунальній установі «Голованівська центральна районна лікарня».

В ході конференції про свою роботу прозвітували завідувачі відділеннями, а саме: хірургічного, терапевтичного, гінекологічного та педіатричного. Були розглянуті питання роботи медичних закладів, всіх служб, їх досягнення та помилки. Зокрема було з’ясовано: хірургічне відділення потребує обладнання для палати інтенсивної терапії, у терапевтичному відділенні важка кадрова ситуація – працює тільки 1 лікар-терапевт і 1 сімейний лікар, в дитячому відділенні відсутня вакцина для проведення щеплення дітей та ін.

Про роботу КЗ «Голованівський центр первинної медико-санітарної допомоги» прозвітувала головний лікар М.Фоменко. Вона повідомила що на даний момент в кожному населеному пункті існує медичний заклад, але їх необхідно поповнити лікарями - терапевтами та сімейними лікарями.

Завідуюча поліклінікою Галина Кірган довела до відома план роботи медичної галузі на 2015 рік та звернула увагу на виконавчу дисципліну в закладах охорони здоров’я.

Перед присутніми також виступила головний лікар КУ «Голованівська ЦРЛ» Валентина Сачук.  Вона наголосила:  «Кожен громадянин повинен отримувати медичну допомогу в потрібний час, у потрібному місці, в необхідному обсязі та з мінімальними витратами. Лише спільними зусиллями можливо досягти ефективного вирішення складних питань.»

Наприкінці конференції виступили заступник голови районної державної адміністрації Ольга Бугаєнко та голова районної ради Олексій Чушкін.

Олексій Чушкін проінформував присутніх про внесення змін до Бюджетного та Податкового кодексів України, тенденції формування районного бюджету на 2015 рік та основні його надходження та видатки. А також, повідомив що з державного бюджету виділено медичну субвенцію в сумі 19 млн.грн., але в разі появи додаткового ресурсу районна влада буде збільшувати видатки на охорону здоров’я.

Наголошуючи на необхідності та відповідальності професії, він акцентував увагу на тому, що життя та здоров'я людини - найбільші цінності держави. І саме на них, працівників найгуманнішої професії, покладається відповідальність за її збереження. Також голова районної ради запевнив, що районна влада вживатиме заходів для вдосконалення системи охорони здоров'я, створення працівникам галузі необхідних умов для ефективної роботи, забезпечення конституційних прав громадян на якісну і доступну медичну допомогу. А також, Олексій Іванович повідомив що районні програми які спрямовані на розвиток медицини та її покращення будуть належним чином профінансовані та виконані. Він  подякував за роботу, наголосивши, що завдяки професіоналізму і турботі медичних працівників, людські страждання змінює радість, розпач переростає у віру.