Відбулася чергова сесія Голованівської районної ради

Сьогодні відбулася чергова сесія районної ради, яку провів голова районної ради Олексій Чушкін. У роботі сесії взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації Ірина Артвіх, заступник голови районної державної адміністрації Ольга Бугаєнко, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, установ, організацій, підприємств, громадських організацій, сільські та селищні голови.

Розпочав засідання сесії голова районної ради з хвилини мовчання в пам'ять про загиблих на Сході країни представників мирного населення і українських військових від рук терористів. Після цього Олексій Чушкін проінформував депутатів про події у міжбюджетний період і про стан виконання протокольних доручень, внесених під час проведення тридцять третьої сесії районної ради. Зокрема, наголосив на формуванні мобілізаційного фонду з метою надання допомоги всім мобілізованим військовим району, які перебувають у зоні АТО, повідомив про внесені зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України, ознайомив із основними видатками обласного бюджету на 2015 рік та зверненням депутатів обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України стосовно вирішення окремих питань земельних відносин.

Розглянувши перше питання порядку денного депутати затвердили план роботи Голованівської районної ради на 2015 рік.

Про стан законності, заходів щодо її зміцнення та результати діяльності на території району за 2014 рік прозвітувала прокурор Прокуратури Голованівського району Ольга Сіренченко

Депутати заслухали звіт про виконання районного бюджету на 2014 рік та одноголосно затвердили районний бюджет на 2015 рік. Про основні показники районного бюджету на 2015 рік доповів начальник фінансового управління районної держаної адміністрації Василь Дудар. Він повідомив про те, що доходна частина районного бюджету на 2015 рік розроблена на основі реформованого податкового та бюджетного законодавства, відповідно до норм чинних Податкового і Бюджетного кодексів України, Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» та інших законодавчих актів. Видатки на загальну освіту та медицину цього року відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» будуть здійснюватись за рахунок цільових коштів з державного бюджету. Тому до районного бюджету включено освітню субвенцію в сумі 32 млн грн., медичну субвенцію майже 19 млн грн., а також субвенції на соціальні виплати.

Доходи районного бюджету на 2015 рік обраховано в сумі 110135,8 тис.грн., у тому числі сума доходів: загального фонду – 109750,6 тис.грн., спеціального фонду – 385,2 тис.грн.  Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин» у  І кварталі 2015 році буде передано субвенцію місцевим бюджетам на утримання дитячих дошкільних установ та закладів культури розраховану відповідно до поданого на затвердження порядку розподілу субвенції між місцевими бюджетами на утримання даних установ.

Під час обговорення проекту районного бюджету було відмічено, що коштів, звичайно, не вистачає, а особливо тих, що надані у вигляді субвенції з Державного бюджету на освіту і медицину. Тому вирішили працювати у двох напрямках, зокрема звертатися до профільних міністерств щодо збільшення видатків на фінансування цих галузей, разом із тим проводити заходи щодо оптимізації мережі закладів, економії бюджетних коштів, здійснювати видатки в межах встановленого бюджетного ресурсу.

Крім того, під час сесії було затверджено витрати на утримання районної ради на 2015 рік та  надано згоду на передачу майна спільної власності територіальних громад сіл та селищ району, а саме нежитлових приміщень в адміністративному приміщенні по вулиці Леніна, 48, шістьом установам терміном з 1 січня 2015 року по 31 грудня 2015 року з орендною платою 1 грн. за 1 кв.м. в рік.

Депутати внесли зміни до районної комплексної програми соціальної підтримки сімей загиблих учасників антитерористичної операції, військовослужбовців і поранених учасників АТО та вшанування пам’яті загиблих на 2014-2015 роки та затвердили технічні документації по нормативній грошовій оцінці земельних ділянок, які надані в оренду громадянам та АФ «Хлібороб» ТОВ.

Наприкінці сесії присутні заслухали інформацію тимчасово виконуючого обов’язки військового комісара Голованівського районного військового комісаріату Олега Сергєєва щодо проведення мобілізаційних заходів в районі.

З усіх питань розглянутих на пленарному засіданні депутати прийняли відповідні рішення.