Відбулося чергове планове засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради

10 липня 2015 року провела своє чергове планове засідання Координаційна рада з питань місцевого самоврядування під головуванням Олексія Чушкіна. У засіданні взяли участь заступник голови районної ради Володимир Козак та голови територіальних громад району.

На розгляд Координаційної ради було внесено ряд важливих питань, які стосуються діяльності органів місцевого самоврядування.

«Мабуть це останнє засідання Координаційної ради в шостому скликанні,– такими словами Олексій Чушкін розпочав роботу засідання. Вибори депутатів до місцевих рад та сільських, селищних голів в будь-якому випадку відбудуться в жовтні 2015 року. Проект закону щодо виборів прийнято в першому читанні. Станом на сьогодні до нього внесено майже 1700 поправок, для розгляду яких необхідний час».

Голова районної ради наголосив на виконанні вимог Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та закликав сільських та селищних голів до даної справи підійти виважено і обдумано. «Перспективний план розроблений районною державною адміністрацією необхідний для початку проведення відповідних заходів щодо об’єднання територіальних громад», - зазначив Олексій Чушкін.

А також, він повідомив про проведення чергової сесії районної ради 17 липня 2015 року та виконання дохідної частини бюджетів сільськими та селищними радами.

Члени ради одноголосно затвердили порядок денний засідання та перейшли до його розгляду.

Про забезпечення ремонту і утримання вулиць і доріг місцевого значення на території Голованівського району проінформувала начальник відділу енергетики, транспорту та зв’язку управління економічного розвитку, торгівлі, промисловості, інфраструктури та житлово-комунального господарства районної державної адміністрації Ольга Дідур. Загальна протяжність автомобільних доріг, які проходять територією Голованівського району складає 353,28 км., з них: дорога державного значення Ульяновка-Миколаїв – 35,58 км., а також дороги місцевого значення – 315,7 км. Ольга Дідур повідомила про обсяг здійснених ремонтів, які були проведені підприємцями та сільськими, селищними радами. Надалі до виконання робіт будуть залучатися фінанси не лише спонсорів, а й залишки коштів територіальних дорожніх фондів місцевих бюджетів. Голова районної ради рекомендував продовжити проведення інвентаризації доріг комунального значення та їх облікування.

По питанню «Про ефективне використання земель на території району» проінформував виконуючий обов’язки начальника відділу Держгеокадастру в районі Ігор Рибак. Він розпочав свій виступ повідомленням про здійснення реорганізації відділу Держземагенства в Голованівському районі та зміну юридичної адреси установи. А також, роз’яснив про зміни в земельному законодавстві щодо надання в оренду водних об’єктів, порядок надання не витребуваних паїв, правильність юридичного оформлення відповідних договорів та про органи, до компетенції яких належить вирішення земельних питань. Найбільш жвавого обговорення набуло питання про надання земельних ділянок учасникам АТО. Координаційна рада вирішила рекомендувати районній державній адміністрації активізувати роботу земельної комісії в частині перегляду договорів оренди водного фонду та передачі законним шляхом ненаданих у користування ставків з метою збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів.

Начальник відділу з питань юридичного забезпечення виконавчого апарату районної ради Алла Ковтун зауважила, що слід звернути увагу на активність роботи адміністративних комісій при виконавчих комітетах та ще раз роз’яснила порядок розгляду справ про адміністративні порушення, які розглядаються адміністративними комісіями.

Наступним розглядалось питання «Про проведення перевірок згідно Закону України «Про очищення влади». На виконання Закону України «Про очищення влади» та відповідно до плану проведення перевірок затвердженого розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 1025 перевірка посадових і службових осіб (крім виборних посад) органів місцевого самоврядування здійснюється в термін з червня 2015 року по грудень 2016 року. Начальник відділу з питань юридичного забезпечення ознайомила присутніх з процедурою здійснення даної перевірки та з основними заходами щодо організації проведення достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади».

Присутні також заслухали та обговорили інформацію щодо виконання вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в України та заборона пропаганди їхньої символіки». Відповідно до статті 7 Прикінцевих та перехідних положень даного Закону органи місцевого самоврядування у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом в установленому порядку повинні здійснити демонтаж відповідних пам’ятних знаків та перейменувати відповідні вулиці.

З інформацією про відкриття та діяльність центру з  надання безоплатної вторинної правової допомоги виступив спеціаліст центру Олександр Лісовий. Він повідомив сільським та селищним головам про основі функції центру, категорію громадян, які він обслуговує та закликав голів довести дану інформацію до населення своїх територіальних громад.

Завершуючи засідання голова районної ради наголосив на відкритості, прозорості та доступності діяльності органів місцевого самоврядування у вирішенні всіх питань та зазначив: «Ми не знаємо відповіді на багато питань, які перед нами ставляться сьогодні, але лише спільними зусиллями разом з вами, дотримуючись вимог чинного законодавства України, ми знайдемо оптимальні шляхи їх вирішення».