Відбулося чергове засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Голованівської районної ради

3 жовтня відбулось засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради, яке провів Олексій Чушкін.  В роботі Координаційної ради взяли участь заступник голови районної ради Володимир Козак, радник голови районної ради Михайло Коломійчук, сільські та селищні голови. На порядку денному було розглянуто 5 питань.

Відкрив засідання з вступним словом голова районної ради Олексій Чушкін. Олексій Іванович повідомив про призначення радника голови районної ради Михайла Коломійчука та  зупинився на питаннях щодо сприяння органами місцевого самоврядування підготовці до проведення в районі позачергових виборів до Верховної Ради України 26 жовтня 2014 року.

Про ремонт та утримання доріг комунальної власності сільських та селищних рад району та механізм взяття їх на баланс доповідав  начальник відділу енергетики, транспорту та зв’язку управління економічного розвитку та інфраструктури районної державної адміністрації Євген Мамушкін. Він відзначив, що станом на 26 вересня 2014 року до Голованівського району надійшли кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у сумі 593,600 тис.грн., із них на капітальний ремонт – 309,900 тис.грн., на поточний ремонт – 192,700 тис.грн. Кошти, що надійшли для здійснення капітального ремонту залишаються нерозподілені на районному бюджеті через відсутність розпорядження голови Кіровоградської обласної державної адміністрації із затвердженим переліком об’єктів капітального ремонту на території Голованівського району. Він закликав сільські та селищні ради використовувати кошти, які надійшли на поточний ремонт та здійснювати хоча б деяку роботу по ремонту вулично-дорожньої мережі. По даному питанню виступили Молдовський сільський голова Белінська Г.В., Троянський сільський голова Завальнюк М.Я., Клинівський сільський голова Горячковський Д.П. Було вирішено звернутись в Службу автомобільних доріг з проханням розглянути питання щодо обмеження руху вантажних автомобілів по районних дорогах.

А також, Євген Мамушкін проінформував присутніх про стан пасажирського обслуговування населення. Він повідомив про те, що регулярні перевезення, виконавцем яких був Голованівський комбінт комунальних підприємств, повністю припинено у зв’язку із відсутністю коштів на паливно-мастильні матеріали, запасні частини до техніки та наявну заборгованість по сплаті заробітної плати працівникам. Ситуація з пасажирськими перевезеннями ускладнена тим, що на сьогоднішній день діє тарифний розрахунок вартості проїзду на внутрішньорайонних автобусних маршрутах місцевого значення затверджений        в 2013 році та складає 0,30 коп. за один кілометр проїзду, що є економічно необґрунтованим та вкрай збитковим для здійснення підприємницької діяльності з перевезення пасажирів. З даного питання також виступили перевізники, які мають бажання здійснювати пасажирські перевезення на території Голованівського району. Свої думки висловили Троянський сільський голова Завальнюк М.Я., Свірнівський сільський голова Кулик І.В. та Журавлинський сільський голова Корж М.В.  Члени Координаційної ради вирішили доручити голові районної ради Олексію Чушкіну звернутись до голови Кіровоградської обласної державної адміністрації підтримати територіальні громади та встановити тарифний розрахунок вартості проїзду 0,45 коп. за один кілометр.

Далі начальник штабу Голованівського РВ УМВС України в Кіровоградській області Володимир Волосенко проінформував про спільну роботу місцевих рад району та правоохоронних органів по забезпеченню громадського порядку в населених пунктах та профілактиці злочинності. Виступаючи перед присутніми, він повідомив про роботу дільничних інспекторів на території Голованівського району. В результаті обговорення даної інформації учасники засідання вирішили провести окрему зустріч представників органів місцевого самоврядування та дільничних інспекторів Голованівського району.

Продовжила роботу зібрання начальник відділу з питань юридичного забезпечення виконавчого апарату районної ради Ковтун А.Б., яка проінформувала про порядок формування та затвердження Статутів територіальних громад та виконання Закону України «Про адміністративні послуги».

Голова районної ради підвів підсумки Координаційної ради.

За результатами засідання Координаційної ради прийняті відповідні рішення.