Виконання дохідної частини районного бюджету розглядали на нараді з сільськими та селищними головами

05 грудня 2014року голова районної ради О. Чушкін провів робочу нараду з сільським та селищними головами та бухгалтерами рад по питанню виконання дохідної частини районного бюджету за участю заступника голови районної державної адміністрації І. Артвіх, начальника фінансового управління райдержадміністрації В. Дударя та начальника Голованівського відділення Гайворонської МДПІ Т. Поліщук.

Розпочинаючи нараду Олексій Іванович відмітив, що  якщо не буде виконання надходжень до районного бюджету, як наслідок не в повній мірі про платиться заробітна плати.  Ми не можемо допустити борг по заробітній платі. Тому слід провести відповідну роботу щодо виконання бюджетів.

Начальник фінансового управління Василь Серафимович у своїй інформації зазначив, що 10 сільських рад не виконали дохідну частину бюджету,  5 сільських рад не виконали надходження по платі за землю.

Тетяна Андріївна Поліщук звертаючись до присутніх  повідомила, що станом на 01.12.2014р. завдання затверджені місцевими радами по платежах, що контролюються фіскальною службою та зараховуються до загального фонду місцевого бюджету виконано на 104,6%. При проведені попереднього розрахунку очікуваного виконання затверджених показників до кінця поточного року, а саме при завданні 50477,7тис. грн. очікувані надходження складають 49509,8тис. грн., тобто, прогнозний недобір складає 967,9тис. грн. це означає, що спільними зусиллями протягом року було знайдено та забезпечено резерви надходження в сумі 1 488,7тис. грн.

Також Т. Поліщук зауважила, що по територіях які виконують і які не виконують бюджетні показники є невикористані резерви: плата за землю та ПДФО.

Крім того, антикризовим законом «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» внесено зміни до статті 288 Податкового Кодексу України та встановлено що орендна плата встановлюється в договорі оренди але не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Тому необхідно провести заходи щодо внесення змін до договорів оренди. Це спростить процес нарахування грошових зобов’язань та внесе ясність у стосунках між орендарем та бюджетом, зауважила Тетяна Андріївна.

Підводячи підсумки, голова районної ради О. Чушкін звернувся до сільських та селищних голів з проханням надати до 9 грудня 2014року свої пропозиції  щодо погашення заборгованості яка виникла в процесі виконання бюджетів на засідання постійної комісії районної ради з питань бюджету.