Розгляд  питань порядку денного на засіданнях постійних комісій районної ради

25 березня 2016року провела засідання постійна комісія районної ради з соціальних питань.

Начальник відділу культури, туризму та культурної спадщини райдержадміністрації Т. Піщик представила проект програми культурно-мистецького розвитку Голованівського району на 2016рік,  основним завданням якої є посилення уваги місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування до проблем працівників культури і мистецтва шляхом спрямування додаткових фінансових ресурсів на:

- оптимізацію та розвиток існуючої мережі закладів культури і мистецтва району;

- участь у Всеукраїнських, обласних конкурсах та фестивалях;

- проведення культурно - мистецьких заходів у районі;

- встановлення у сільських клубних закладах альтернативних видів опалення;

- проведення капітальних та поточних ремонтів закладів культури району;

- забезпечення збереження об’єктів культурної спадщини, розташованих на території району;

- розвиток бібліотечної справи у районі та поповнення бібліотечних фондів;

- здійснення протипожежних заходів та заходів з охорони праці;

- забезпечення закладів культури району сучасною матеріально – технічною базою;

- підтримку, розвиток та пропаганда аматорського мистецтва;

- розвиток музейної справи у районі;

- розвиток туристичної галузі у районі;

- розвиток початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів району.

На підставі статті 35 Закону України «Про дошкільну освіту» депутати  погодили розмір батьківської плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах та дошкільних підрозділах НВК та надання пільг  на харчування відповідним категоріям:

-         для батьків у сім’ях яких 3 і більше дітей;

-         сім’ям, яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував прожиткового рівня;

-         для батьків дітей – сиріт, дітей – інвалідів, дітей, які потребують корекції фізичного та розумового розвитку в спеціальних групах, дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою і виховуються в сім’ях;  дітей, батьки яких є учасниками АТО.

Також, постійна комісія розглянула та погодила перелік платних послуг та тарифів на них, що надаються закладами культури заснованими на спільній власності територіальних громад сіл та селищ району.

Цього ж дня відбулось засідання комісії  з питань регламенту, депутатської діяльності, законності, правопорядку, взаємодії з правоохоронними органами та боротьби з корупцією.

Депутати  підтримали проект рішення щодо затвердження Порядку розгляду електронної петиції адресованої Голованівській районній раді.

При обговоренні питання «Про внесення змін до списку народних засідателів» постійна комісія рекомендувала сесії районної ради не включати дане питання до порядку денного, як таке, що  потребує додаткового доопрацювання.