Засідання президії районної ради

29 січня 2015 року під головуванням голови районної ради Олексія Чушкіна за участі першого заступника голови районної державної адміністрації Ірини Артвіх та заступника голови районної державної адміністрації Ольги Бугаєнко  відбулося засідання Президії Голованівської районної ради.

Розпочали засідання вшануванням пам’яті Героїв Крут хвилиною мовчання.

Голова районної ради Олексій Чушкін ознайомив присутніх із подіями, що відбулися в районній раді у міжсесійний період. Наголосив, що при прийнятті програми соціально-економічного розвитку району буде формуватись районний мобілізаційний фонд з метою надання допомоги всім мобілізованим військовим району, які перебувають у зоні АТО

У зв’язку  з внесенням змін до Бюджетного та Податкового кодексів України власні надходження до районного бюджету – це тільки податок з доходів фізичних осіб. І тому, якщо в минулому році район отримував близько 38 млн.грн надходжень, то в цьому році планується отримати тільки 24,5 млн.грн.

Олексій Чушкін повідомив про те, що депутати обласної ради прийняли звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України стосовно вирішення окремих питань земельних відносин. Дане звернення ініціював депутат обласної ради Іван Владов. Обласна рада звернулась з проханням вжити заходів щодо розробки та прийняття відповідних нормативних актів щодо проведення земельної реформи. Зокрема, передати до повноважень сільських, селищних рад вирішення усіх питань земельних відносин, незалежно від категорії землі та відмінити проведення земельних торгів (аукціонів), що зволікають із вирішенням питань надання в оренду земельних ділянок.  При наявності декількох бажаючих отримати земельну ділянку, пропонується запровадити конкурс та надавати перевагу в наданні земельних ділянок (ріллі) місцевим сільгоспвиробникам.

Члени президії розглянули та погодили план роботи районної ради  та витрати на утримання районної ради на 2015 рік. Підтримали внесення змін до районної комплексної програми соціальної підтримки сімей загиблих учасників антитерористичної операції, військовослужбовців і поранених учасників АТО та вшанування пам’яті загиблих на 2014-2015 роки, а саме включення до переліку заходів допомогу сім’ям поранених та учасникам АТО, які отримали контузії, каліцтва чи травми під час проведення АТО.

Начальник фінансового управління районної державної адміністрації Василь Дудар проінформував депутатів про виконання районного бюджету на 2014 рік та про порядок формування і основні показники районного бюджету на 2015 рік. За даними управління районний бюджет на 2014 рік виконано по доходах в сумі 134181,8 тис.грн., по видатках – у сумі 131490,5 тис.грн.

Доходи районного бюджету на 2015 рік складають 110135,8 тис.грн. Основними надходженнями до бюджету є: освітянська та медична субвенція, власні надходження – податок з доходів фізичних осіб.

Підсумовуючи виступ начальника фінансового управління Олексій Чушкін зазначив, що на даний момент відбулась децентралізація бюджетів. Всі місцеві бюджети є самостійними і не залежать один від одного. При формуванні районного бюджету на 2015 рік  були враховані всі пропозиції та зауваження. І в разі вивільнення будь-яких коштів,  вони будуть направленні на забезпечення обороноздатності нашої держави та утримання інфраструктури району на належному рівні.

Про передачу комунального майна в оренду доповів заступник голови районної ради Володимир Козак. Члени президії надали згоду на передачу майна спільної власності територіальних громад сіл та селищ району, а саме нежитлових приміщень в адміністративному приміщенні по вулиці Леніна, 48, шістьом установам терміном з 1 січня 2015 року по 31 грудня 2015 року з орендною платою 1 грн. за 1 кв.м. в рік.

Депутати обговорили та погодили проекти рішень щодо затвердження технічних документацій по нормативній грошовій ділянці земельних ділянок, які надані в оренду громадянам та АФ «Хлібороб» ТОВ.

Президією рекомендовано депутатам районної ради розглянути та затвердити запропонований перелік питань.