Засідання ХХХVІІІ сесії Голованівської районної ради

17 липня 2015року відбулась ХХХVІІІ сесія Голованівської районної ради VІ скликання.

Перед початком роботи пленарного засідання депутати вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблого військовослужбовця  з села Свірнево Голованівського району Михайла Васильовича Крегула, який  11 липня цього року  загинув під час виконання бойового завдання в ході проведення антитерористичної операції на території Донецької області.

Депутати затвердили порядок денний із 20 питань.

На пленарному засіданні заслухано керівників установ про стан виконання районних програм, а саме: протидії торгівлі людьми, підтримки сім’ї, з відновлення, модернізації та ремонту систем опалення закладів культури.

Крім того, затверджено дві нових програми: запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру та розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро.

Депутати підтримали два звернення до вищих органів влади: перше - стосовно встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги та соціальні гарантії  пенсіонерів; друге – щодо  ситуації навколо ТОВ «Побужський феронікелевий комбінат».

Рішенням сесії  на базі Свірнівської, Лебединської, Люшнюватської, Роздольської, Липовеньківської, Крутеньківської та Капітанської загальноосвітніх шкіл створено навчально - виховні комплекси «загальноосвітня школа – дошкільний навчальний заклад». Люшнюватській загальноосвітній  школі присвоєно ім’я українського поета, земляка Валентина Мороза.

Затверджено технічні документації по нормативним грошових оцінкам земельних ділянок на територіях Молдовської, Перегонівської, Крутеньківської, Клинівської та Троянської сільських рад.

Внесено зміни до: Порядку управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл та селищ району, Регламенту Голованівської районної ради Vскликання, Положення про присудження районних премій обдарованим учням та педагогічним працівникам, програм «Молодь Голованівщини» , енергоефективності, Стратегії соціального і економічного розвитку.

Депутати затвердили зміни до районного бюджету, а саме:  за рахунок залишків коштів дорожнього фонду, невикористаних 7 сільськими радами, загальна сума яких складає 11948грн, пропонується передати до районного бюджету у вигляді субвенції для подальшої передачі Голованівській селищній раді для проведення ремонту доріг. Також пропонується здійснити перерозподіл видаткової частини районного бюджету по  управлінню праці та соціального захисту населення та відділу освіти. За рахунок залишку коштів бюджету розвитку Клинівської сільської ради, пропонується передати до районного бюджету 92,0тис. грн. на проведення капітального ремонту Клинівської амбулаторії. Голованівська селищна рада передає кошти в сумі 300.0тис грн. до районного бюджету на ремонт системи опалення Голованівського дитячого садка.

Питання, навколо якого розгорнулася дискусія – припинення діяльності районного центру фізичного здоров’я «Спорт для всіх». Депутати  не підтримали проект рішення про закриття установи, мотивуючи це тим, що районним стадіоном нікому буде опікуватися і він залишиться безхозним та занедбаним. Голова районної державної адміністрації переконував  обранців зазначивши, що  закриття даної установи захід не популярний але вкрай необхідний бо коштів на її фінансування немає.  Стадіон є окрасою селища та району, і ніхто його не залишить  безхозним. Стадіон буде передано на баланс  дитячо-юнацької спортивної школи, спортивні змагання  як проводились так  будуть проводитися і надалі. Після повторного голосування, депутати припинили шляхом ліквідації юридичну особу – Голованівський районний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

Після розгляду питань порядку денного, депутатом районної ради І. Леоновим  внесено  пропозицію про направлення листа до секретаріату Верховної Ради України щодо діяльності народного депутата України по Голованівському виборчому округу М. Поплавського, роботи його громадських приймалень та інше, пов’язане з його роботою в окрузі.

Також депутати цікавились  реалізацією норм Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та чи врегульовано на законодавчому рівні питання пов’язані з утриманням полезахисних лісонасаджень.