Збори територіальної громади селища Побузьке та працівників комбінату ТОВ

16 червня 2015 року   в селищі  Побузьке проходили другі збори територіальної громади селища  та трудового колективу ТОВ «Побужський феронікелевий комбінат» ( перші збори відбулись 12 червня 2015року).

Приводом для проведення зборів стала публічна інформація керівництва Побузького феронікелевого комбінату про те, що 11 червня 2015року  групою невстановлених людей, був здійснений штурм підприємства та блокування великої партії нікелевої руди і феронікелю, що проходить через Іллічівський морський порт. Дані дії, керівництвом комбінату, розцінені   як рейдерське захоплення підприємства. 12 червня 2015року на веб-сайті ТОВ «ПФК» розміщено відкритого листа  Президенту України з проханням  розібратися в ситуації, що склалася та  допомогти у боротьбі з економічним бандитизмом та корупцією, що відбувається в області.

Працівники комбінату самотужки обороняли підприємство, не даючи невідомим людям потрапити на територію об’єкту.

Керівництво району, голова районної ради О. Чушкін спільно з головою райдержадміністрації О. Голімбієвським взяли участь у зборах.

Перед зібранням виступив генеральний директор комбінату Сергій Беспалов, який повідомив, що ситуація  на  підприємстві, на сьогодні,  стабільна, контрольована та спокійна. Завод працює в установленому ритмі, запаси сировини є в достатній кількості. «На даний час на ТОВ «ПФК» прокуратурою Кірoвoградськoї oбласті здійснюється перевірка. Враховуючи дії групи невідомих осіб, які представились власниками майна можна розцінювати, що це була спроба рейдерського захвату ТОВ «Побузький феронікелевий комбінат» та зміни керівництва. Тому керівництво заводу було змушене звернутись до громади селища за допомогою».

Селищний голова Сергій Слободянюк проінформував учасників зібрання про створення при ініціативній групі селища штабу оперативного реагування, який відразу вживав невідкладних заходів для вирішення ситуації.

Крім питань щодо роботи підприємства, мешканці селища порушували  питання і перед керівництвом району: про відновлення роботи Побузького хлібозаводу, проведення ремонту доріг Побузького сіл Капітанки та Липовеньке.

Згодом,  до мешканців селища звернувся голова районної ради, який подякував всім за мужність, що не розгубились в даній ситуації, знайшли сили та відвагу протистояти незаконним діям та сказав: події, які відбулись, не красять ні район, ні область, ні країну. Всі спірні питання необхідно вирішувати в законодавчому руслі, якщо ми хочемо жити та належати до  правової держави. На черговому пленарному засіданні,  я буду ініціювати звернення до  Верховної Ради та Кабінету Міністрів України щодо подій навколо комбінату, та  наголошую, що життєдіяльність селища та робота ТОВ «ПФК» постійно перебувають під увагою району. Ми не допустимо занепаду підприємства».