Голованівська районна рада
Герб Голованівського району

ГОЛОВАНІВСЬКА
РАЙОННА РАДА

Голованівськ, вул.Соборна, 48
тел. (05252) 2-19-84
E-mail: holovanivsk_rada@ukr.net

Нагадуємо правила безпечного використання газу у побуті у зимовий період.

Ми кожен день користуємося газом. Готуємо їжу, гріємо воду, опалюємо приміщення. Знання елементарних правил поводження з газом  є основою його безпечного використання.

Нехтування безпекою і незнання елементарних правил поводження з газом призводить до тяжких наслідків - пожеж, вибухів, отруєнь, а нерідко - й до загибелі людей. При використанні газу і змішуванні його з повітрям (киснем) утворюється вибухонебезпечна суміш, і досить найменшої іскри щоб сталося її займання.

 При сильних морозах і снігопадах власникам газифікованих житлових будинків, квартир рекомендується позапланово проводити огляд оголовків димових та вентиляційних каналів, очищати їх від снігу та льоду. Використання димових каналів, оснащених шибером при користуванні побутовими газовими приладами, не допускається.

У зимовий період опалювальні прилади працюють тривалий час, тому особливо уважно потрібно перевіряти наявність тяги. Відсутність тяги сигналізує про засміченість димоходу. В такому випадку необхідно припинити користування газовими приладами та викликати пічника для прочищення димовентканалу.

Аналіз аварійних ситуацій в  Кіровоградській області показує, що існують основні причини, які призводять до нещасних випадків:

·Насамперед, це погана вентиляція газифікованих приміщень, особливо у вологу та вітряну погоду, тому кватирки вікон повинні бути постійно відкриті, вентиляційні решітки та канали очищені від жиру та сміття. Ні в якому разі не можна їх заклеювати, необхідно систематично перевіряти димовентиляційні канали на наявність в тяги.

·Непоодинокі випадки виникнення пожеж при сушінні одягу після прання над газовими плитами. Тканина при висиханні поступово втрачає вологу та, відповідно, стає легшою. При потоці гарячого повітря від палаючого пальника тканина легко здувається, падає на пальник та загорається, що й призводить до пожеж.

  Останнім часом почастішали випадки самовільного втручання в конструкцію газових приладів та газопроводів. Щоб зекономити власні кошти, споживачі газу виконують самостійний ремонт газових приладів або шукають «горе - спеціалістів» зі сторони, які з ціллю заробити відгукуються на кожен поклик. Якість виконаних робіт, а це, в основному, безпека самого споживача, не гарантується і відповідальність у разі нещасного випадку нести нікому, крім самого споживача.

  Звертаємося до жителів Кіровоградської області. На час опалювального періоду не залишайте без постійного нагляду газові прилади. При згасанні вогню закрийте крани, провітріть приміщення. Спробуйте ще раз запалити газ. У випадку відсутності вогню – перекрийте крани та телефонуйте 104. 

 

Головний державний інспектор Управління Держпраці в області           Анатолій Дзіговський

 

Головний страховий експерт з охорони праці                                             Олександр Загородній

відділення ВД ФССНВ України у Гайворонському

районі 

Записей не найдено.